Присутність у мережах:
04:20 Четвер, 13 грудня 2018 року
Новини та події

Залучаємо експертів до боротьби з корупцією

11.03.2011 09:12 1053
 
Ключові слова:
Залучаємо експертів до боротьби з корупцією

Служба боротьби з організованою злочинністю (Serious Organised Crime Agency- SOCA) була створена у Великій Британії у 2006 році як національний правоохоронний орган.

 Служба має дуже гарний логотип та сайт. Ця служба акумулює експертний досвід у боротьбі з організованою злочинністю у Великій Британії.

Отже, нам пощастило приймати в Києві двох провідних фахівців SOCA з питань боротьби з корупцією.

Британські фахівці зустрілися з українськими колегами під час «Експертної зустрічі у рамках  ініціативи Building Integrity», яка відбулася в Офісі звязку НАТО в Україні.

Британські експерти надали практичні поради щодо боротьби з корупцією в органах державної влади, в тому числі, у правоохоронних органах. Брифінг базувався на досвіді боротьби з корупцією у правоохоронних органах Великої Британії, а також на найкращих прикладах боротьби з корупцією в органах державної влади.

Експерти SOCA чесно й відкрито говорили про проблеми, пов’язані з корупцією у Великій Британії, та запропонували українським колегам співпрацю. 

У відповідь українські колеги розповіли про роботу, яка проводиться у відповідних українських міністерствах та відомствах, в тому числі, розповіли про кількість арештів та звинувачувальних вироків.

Велика Британія протягом тривалого часу активно працює з українськими партнерами в напряму боротьби з корупцією – детальніше про це можна прочитати, приміром, у моїх попередніх блогах «Building Integrity в Україні» та «Як зробити Україну більш стабільною, безпечною та процвітаючою».

Однак прогрес іде повільно: ми продовжуємо отримувати часті звіти про корупцію в органах державної влади; багато з мешканців Києва та інших міст кажуть мені, що звично реагують на вимогу працівника ДАІ зупинитися, заздалегіть знаючи, що в них вимагатимуть хабар.

Коротше, Україна все ще не видається країною, де влада серйозно взялася до боротьби з корупцією в усіх формах та видах.

Усе це може змінитися, коли остаточно вступить в силу новий антикорупційний закон, який зараз обговорюється. Ключовий момент полягатиме в тому, яким саме чином буде забезпечено виконання будь-якого нового законодавства.

Хоча закордонні партнери, як Велика Британія, можуть зробити свій внесок у допомогу, однак найбільша відповідальність лежить на українській владі – треба закотити рукава та серйозно підійти до боротьби з корупцією.

Я нещодавно повернувся з відпустки, проїхавши тисячі кілометрів на автомобілі по мальовничій країні Лесото. У Лесото можна спокійно зупиняти авто на вимогу поліцейського, знаючи, що хабара не вимагатимуть. Я впевнений, що така боротьба з корупцією можлива і в Україні. Було б добре, якби за рік я б почув від бізнесменів та інших людей у Києві, що вони помітили суттєве зменшення рівня корупції, зокрема, з боку автоінспекторів.

Лі Тернер

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!