Як повідомляє Офіс Генерального прокурора.
Колишній начальник Головного управління ДСНС України у Вінницькій області постане перед судом у справі про експлуатацію підлеглих, незаконне збагачення та недостовірне декларування. За версією слідства, різниця між його законними доходами і набутими активами перевищила 14,5 млн грн.
Слідство вважає, що посадовець регулярно залучав особовий склад пожежно-рятувальних частин до робіт без оплати. Йдеться про ремонти у приміщеннях відомчого навчального закладу, а також будівництво й ремонт приватної нерухомості обвинуваченого у Вінницькій та Харківській областях.
За даними справи, підлеглих змушували працювати як у робочий час, так і поза службою. Саме це слідство кваліфікує як використання людей з метою експлуатації через службове становище.
Автомобілі, земля, будинки і цінні папери на родичів
Окремий епізод стосується майна, яке, за версією слідства, екскерівник набував без законних підстав. Серед активів названі елітні автомобілі, земельні ділянки, житлові будинки та цінні папери. Право власності, як стверджує слідство, оформлювали на близьких родичів.
Також колишньому посадовцю закидають приховування майна у щорічних деклараціях за 2024 та 2025 роки. Йдеться про активи, якими він, за матеріалами провадження, фактично розпоряджався і користувався. Загальна вартість такого майна становить понад 19 млн грн.
Йому інкримінують ч. 2 ст. 149 КК України, ч. 2 ст. 366-2 КК України та ч. 1 ст. 368-5 КК України. Досудове розслідування проводили слідчі ГСУ ДБР за оперативного супроводу УВК ДБР. Вину особи має встановити суд.



