Присутність у мережах:
23:32 Неділя, 21 липня 2024 року
Мультимедіа

Схеми. Корупція в деталях. Випуск 32

Обличчя влади: Олександра Павленко
Міністерство охорони здоров’я. Хто керує цим відомством, рішення якого відображаються на житті кожного українця? Головою МОЗ призначено грузина Олександра Квіташвілі. А його першим заступником працює Олександра Павленко, яка до цього обиралася в Раду за округом у Києві від Блоку Порошенка. Журналіст Першого Національного  Максим Савчук, досліджуючи кар’єрний шлях пані Павленко, виявив, що заступник міністра охорони здоров'я порушує антикорупційне законодавство – суміщає посаду члена Кабінету Міністрів з адвокатською діяльністю, не призупинивши, як того вимагає закон, свою адвокатську ліцензію. Чому закон не один для всіх, і чи може адвокат провадити політику у сфері медицини? 
Курс на Балтію 
Публічна ненависть до європейських цінностей для декого з прибічників Президента Росії Володимира Путіна виявилася подвійною грою. З одного боку вони публічно засуджують політику Заходу, з іншого – скуповують нерухомість у європейських країнах. Цього разу ми разом з латвійськими журналістами проаналізували, а хто ж із впливових росіян за час після українського Майдану кинувся купувати квартири та будинки у Латвії – країні Європейського Союзу. Адже такі покупки ще й дають змогу отримувати посвідку на проживання – так звану золоту візу в Європу. Про це – Олена Логінова. 
Кошторис мажоритарника
Скільки коштує стати народним депутатом-мажоритарником? Скільки грошей витрачає кандидат на передвиборну кампанію? Це має бути відображено у звітах, які всі кандидати за законом зобов’язані подати у виборчу комісію. ЦВК таки опублікувала цю інформацію, але не повністю. Дані про те, хто дав гроші на кампанію та на що вони були витрачені, мають зберігатися у місцевих архівах кожного населеного пункту. Сергій Андрушко спробував віднайти інформацію про те, хто спонсорував мажоритарників на останніх парламентських виборах та подивитись, як нардепи виконують закон.

 
Error