Присутність у мережах:
16:49 Вівторок, 21 травня 2024 року
Мультимедіа

Схеми. Корупція в деталях. Випуск 41

Кубок Стели Захарової став "золотим" для бюджету-2015. Поки наші спортсмени бідують, і деякі з них виїжджають за кордон, завойовуючи медалі вже для інших країн, "Схеми" придивилися до одного спортивного змагання, що фінансується з бюджету. Це — кубок спортивної гімнастики імені олімпійської чемпіонки Стели Захарової. Навіщо на проведення чемпіонату закуповувати DVD-диски в 25 разів дорожче за ринкові ціни? Або брати в дорогу оренду техніку, коли її дешевше просто придбати? І це в той час, коли в єдиному в столиці професійному залі, де готують гімнасток, осипається стеля. Максим Савчук - про шахрайство та марнотратство під час злиднів.
---
Кишеньковий банк для олігархів. Аграрний фонд – це така установа, в яку держава у 2013 році влила 5 мільярдів бюджетних гривень. Що з ними було далі? 2 мільярди розчинилися разом з оточенням Віктора Януковича – сумнозвісна оборудка з депозитом у Брокбізнесбанку молодого олігарха Сергія Курченка. А решта грошей? Олександр Чорновалов з’ясував, що ще майже півтора мільярди наразі слугують вже для інших політиків та бізнесменів – а саме крутяться у їхніх банках за старою схемою – знову ж таки на депозитах. І поки їх несила звідти забрати – державі нема за що закупити зерно у свій стратегічний запас. Хто ці - нові фаворити, що живляться з аграрного фонду? 
---
Інспекція Державтоінспекції. Тотальна корупція в державній автоінспекції – це основна причина, через яку саме цей орган ліквідовують, щоб замінити на нову патрульну службу. А поки йде реформа, старі робітники ДАІ, які поки ще працюють, чомусь досі вважають, що вони не мусять звітувати про свої доходи громадськості. Попри пряму норму закону, "Схемам" відмовили у наданні декларацій керівництва державтоінспекції. Відмова прийшла за підписом голови ДАІ – Олександра Єршова. Можливо, через те, наприклад, що сам він, як з'ясувалося, торік забув задекларувати триповерховий маєток під Києвом в якому давно проживає з родиною? Справжній стиль життя очільників ДАІ вивчав Сергій Андрушко.

"Схеми" – спільний телепроект UA:Перший та Радіо Свобода.

 
Error