Присутність у мережах:
21:35 Неділя, 21 липня 2024 року
Новини та події

Як і за скільки відкупитися від ДТП у Києві

21.07.2013 10:28 84075
 
Як і за скільки відкупитися від ДТП у Києві

Військова прокуратура засумнівалася в тому, що капітан СБУ Михайло Римар, який був за кермом розбилася на Інтернаціональній площі «Інфініті», був тверезий. Незважаючи на те, що Римар надав довідку, що був не п'яний, а взяті у нього аналізи не показали алкоголь в крові, прокуратура збирається з'ясувати, наскільки правильно була проведена експертиза і за яких обставин. Як з'ясували «Вести», липові довідки про тверезість - лише одна з численних технологій, як не нести відповідальності за ДТП. Наприклад, за підроблену медичну довідку просять всього $ 300-500, а за $ 3 тисячі знайдеться людина, яка відсидить термін.

КУПІВЛЯ СВІДКІВ

Перша ознака того, що водій збирається відмазуватися від аварії, - це скручування номерних знаків з машини ще до приїзду ДАІ. Наше джерело в київському УБОЗ пояснює, що так можна довести непричетність машини і її власника. «За документами тільки пройде, що стояв автомобіль такого-кольору і марки», - говорить убозівець. У такому випадку можна написати, що винуватця взагалі там не було, а його машина не брала участь у ДТП, мовляв, була інша, неопізнана. У ДАІ Києва нам сказали, що законом знімати номери не заборонено, якщо транспортний засіб вже не рухається. «Це особиста справа водія. Таким чином, вони, наприклад, можуть уберегти кімнати від крадіжки », - кажуть у ДАІ.

Правозахисник Едуард Багіров говорить, що відразу після ДТП винуватець обов'язково радиться по телефону зі знайомим даішником, як йому далі поводитися. Або зі своїми юристами. «Якщо він п'яний, то йому радять покинути місце ДТП, а потім з'явитися і сказати, що був у стані шоку», - каже Багіров. Юристи можуть відразу підшукати йому потрібних свідків - кожен обійдеться в $ 50. Вони тут же прибудуть і розкажуть все як треба.

У В'ЯЗНИЦЮ - ЗА ГРОШІ

Часом навіть відразу підшукують того, хто готовий посидіти у в'язниці за винуватця. «Наприклад, збив людину і втік. Після дзвінка приїжджає «винуватець», залишає відбитки пальців в авто і розповідає, що взяв машину покататися. Такі люди сидять в «водійської» колонії № 115 в Кагарлику, а платять їм $ 2-3 тис. за рік відсидки (у середньому термін за ДТП з жертвами - два-три роки. - Авт.) », - Каже Багіров. Як правило, це водії, які обслуговують багатих і впливових. Після відсидки господарі їх не кидають, купують їм авто, квартири і беруть на роботу.

ЯК ДОМОВЛЯЮТЬСЯ НА МІСЦІ

Можна домовитися з даішником прямо на місці. «Якщо винуватець домовиться з інспектором про суму, то на нього просто не заповнять бланк протоколу. Експертна група, яка приїде на місце ДТП, теж буде в частці. Допомогти може і високий міліцейський чин - якщо винуватець швидко з ним зідзвониться, то той по телефону натисне на інспектора», - розповіло джерело в УБОЗ. Він каже, що серед інспекторів чимало чесних людей, але і на них можна вплинути. «Якщо якийсь «Бентлі» протаранить купу машин, то даішник зробить все, що скаже начальник. Він же не ворог собі», - сказав нам убозівець. Також платять і за складання потрібної схеми аварії прямо на місці - так виявляється, що винуватець їхав на зелений сигнал світлофора або рухався по головній дорозі.

Можна також відмовитися від медичного огляду на алкоголь, а потім надати довідку, що був тверезий. На це існують свої розцінки. За даними нашого джерела, $300-500.

Якщо на місці ДТП відмазатися не вдалося (наприклад, у нього громадський резонанс), доведеться заплатити набагато більше на наступних етапах (див. графіком) - слідчому, прокуратурі, суду. «Навіть якщо мажор вб'є цілий автобус людей, йому максимум загрожує дев'ять років. Звідси й такі невисокі розцінки на відкуп - від $10 тис. до 20 тис. Буває ще менше », - каже правозахисник Ярослав Дунаєв.

Как и почем откупиться от ДТП в Киеве

В МІЛІЦІЇ ПРО ХАБАРІ НІЧОГО НЕ ЗНАЮТЬ

У ДАІ Києва і в міліції нам розповіли, що про випадки дачі хабарів не знають і пропонують повідомляти їм про такі факти. «У нас не відкуповуються від ДТП. Якщо вам відомо про такі випадки, повідомляйте за телефонами довіри, або в приватному порядку нашому керівництву. Воно, до речі, дуже принципово по відношенню до хабарників і корупціонерам », - сказала нам прес-офіцер столичного главку МВС Ольга Білик. А в ДАІ Києва запевнили, що втрутитися в розслідування серйозних ДТП неможливо. «Такі справи на контролі прокуратури і слідчого відділу управління МВС. Випадків дачі хабарів для зміни ходу слідства ми не знаємо. Якщо ви такі факти знаєте, говорите про них », - сказали нам у столичному ДАІ.

До речі, за даними нашого джерела в УБОЗ, співробітники СБУ - та категорія, яку даішники найбільше бояться перевіряти на дорозі. «Люди з« корочкою »завжди нахабніше на дорозі. Але даішники намагаються не чіпати тільки дві служби - УБОЗ і СБУ, а всіх інших перевіряють. Просто саме ці служби дуже часто ведуть розробки - самі контролюють співробітників ДАІ, тому останні воліють не зв'язуватися », - розповів нам убозівець.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error