Присутність у мережах:
18:11 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

Корупція в нашому світі річ природна?

30.09.2013 22:44 98104
 
Ключові слова:
Корупція в нашому світі річ природна?

Корупція та її сила в нашому світі дуже міцно зберігають свої позиції. Вона поглинула багато галузей, проникла в усі можливі рівні. Можна сказати, що вона стала природним явищем і тому сьогодні не викликає ні у кого обурення і тим більше гніву. Так не повинно було трапитися і так не повинно залишатися.

Сприймати корупцію як щось звичайне не можна. Проблема є як на вищому рівні, де не сильно поспішають робити кардинальні дії проти корупціонерів, так і в народі, де їм не хочуть або не можуть протистояти активно. Таким чином, виходить, що корупція має владу над нами, але якраз ми можемо і позбавити влади її. Для початку слід активно боротися з нею.

Вимагачі не стануть ризикувати своєю кар'єрою заради невеликої суми грошей. Вони не вимагатимуть у вас нічого після того, як ви поскаржитеся на них. Нема чого нікого боятися, не ви, а у вас вимагають грошей. Нема чого поступатися їм. Розголос зіграє не проти вас, а проти них. Та й помсти ніякої не буде, людина задумається не про те, як помститися, а про те, як виборсатися з такої ситуації. Існує чимало органів, які візьмуться допомагати вам.

У першу чергу - прокуратура, вона неодмінно прийде на допомогу і зробить це безкоштовно. Можна також звернутися до комітету по боротьбі з корупцією, де вам дадуть професійну консультацію. Крім цих інстанцій на полі бою, на вашому боці можуть виявитися і юристи. Так, вони беруть за свої послуги гроші, але роблять праве діло, вирішують серйозні питання і повністю ведуть легальний спосіб життя.

Крім всіх вище перерахованих органів, можна взяти телефон, вам потрібно лише зателефонувати на гарячу анонімну лінію, яка веде боротьбу з корупціонерами. Повірте, обпектися навіть один раз достатньо, щоб другий не захотіти ризикувати. Мало хто не побоїться ризикнути своїм місцем роботи, а якщо йому є за що давати хабар, значить воно не таке й погано, щоб отримати додаткові, нечисті гроші.

Зайвий галас, розбирання, недовіри з боку колег і начальства, а також втручання прокуратури не сподобається нікому. Можливо, і вийде один раз відімкнутися, але зробити це двічі вже не вийде. Ваше протистояння може допомогти іншим, тому як чиновник або уповноважена особа не зажадає більше хабара. Протистояння іншої людини цілком імовірно, що допоможе вам. Виходить, що в наших силах дати бій корупції, треба тільки захотіти і наважитися зробити це.

Олексій Андрєєв, спеціально для Антикорупційного порталу

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!