Присутність у мережах:
23:54 Неділя, 21 липня 2024 року
Новини та події

Правильне складання протоколу інспектором ДАІ

21.04.2015 10:14 115161
 
Правильне складання протоколу інспектором ДАІ

Як правило, для складання протоколу інспектор ДАІ просить водія пройти до своєї машини. Відмовляйтеся, жоден закон не зобов'язує вас до цього. Це всього лише побажання інспектора ДАІ.

Таким способом він намагається чинити на вас психологічний тиск і схилити до добровільного визнання своєї провини! Залишайтесь у своїй машині і чекайте, поки він виконає свою роботу і принесе вам протокол. Наберіться терпіння. Використовуйте цей час з користю для себе – прочитайте наші рекомендації і підготуйтеся до своєї частини заповнення протоколу. Якщо процедура приймає затяжний характер, метою якого є все той же психологічний вплив, телефонуйте за телефоном довіри і зазначайте цей факт у своїх поясненнях до протоколу.

Як тільки протокол потрапляє до вас в руки, починайте уважно його вивчати. Вас ніхто не квапить. Протокол складається у двох примірниках – один з них залишиться у вас і знадобиться для подальшого оскарження дій інспектора ДАІ.

У будь-яких ситуаціях, незалежно від виду допущеного порушення, виконуйте загальні рекомендації при складанні протоколу:

1) Пам'ятайте, що давати пояснення, підписувати чи ні протокол – це ваше право, а не обов'язок, але своїм правом ви обов'язково повинні користуватися, у своїх же інтересах.

2) Зверніть увагу на набрану друкарським способом строчку «Підпис порушника». Слово «порушника» можете закреслити і написати зверху слово «водія». У цьому є великий сенс. Ви підкреслюєте, що винним себе не визнаєте, а «порушником» визнати вас може тільки суд;

3) Перевірте правильність заповнення всіх граф і зверніть увагу, під чим ви ставите свій підпис! Інспектор ДАІ, як правило, просить вас поставити підпис у трьох місцях. У цьому-то і є весь секрет!

УВАГА! Перший підпис ви ставите під тим, що інспектор ДАІ ознайомив вас з правами та обов'язками відповідно до статті 63 Конституції України, статтею 268 КУпАП, головна суть яких зводиться до того, що кожна особа, яка притягується до адміністративної або іншої відповідальності, має право на допомогу адвоката, надання доказів і т.д.

Попередньо радимо самому з ними ознайомитися. Якщо інспектор вас не ознайомив зі змістом цих статей – пишіть, що з відповідними статтями вас не ознайомили. Це серйозне процедурне порушення, що згодом вплине на рішення суду!!!

Якщо інспектор все ж почне зачитувати вам ваші права, то ви почуєте, що маєте право на юридичну допомогу адвоката. А де взяти адвоката посеред дороги? Ось тут, у повній відповідності зі ст. 268 КпАП, ви зможете реалізувати інше своє право і заявляєте клопотання про реалізацію вашого права на допомогу адвоката. А в своїх поясненнях до протоколу обов’язково вкажіть: «З обставинами, викладеними в протоколі не згоден, порушення правил дорожнього руху не вчиняв. Мною заявлено клопотання про надання права на захист і допомогу адвоката, яке додається до цього протоколу».

Однак такий варіант є не найкращим, оскільки передбачає лише відстрочку покарання і змушує вас звертатися за допомогою до адвоката, з усіма витікаючими наслідками. Їм слід користуватися тільки в самих безнадійних випадках, коли ви не знаходите інших аргументів для протистояння інспектору ДАІ.

Другим підписом ви підтверджуєте свої ж пояснення оо допущеному порушенню. Саме ця графа визначає подальшу долю протоколу, і до її заповнення ви повинні поставитися дуже відповідально і уважно. Саме в своїх поясненнях у протоколі ви повинні навести аргументи на свою користь, які зможуть переконати інспектора ДАІ у вашій правоті. А якщо цього не відбулося, аргументи зіграють вирішальну роль при оскарженні постанови про накладення стягнення.

Третім підписом ви підтверджуєте, що копію протоколу про адмінпорушення ви отримали на руки.

На четвертому підписі інспектор ДАІ вам не зверне увагу, але ми настійно рекомендуємо її поставити, і ось чому.

Підписи свідків. Це найслабша ланка інспектора ДАІ. Якщо реальних свідків допущеного вами порушення не було, свій підпис у протоколі вони не ставили, сміливо пишіть: «Свідки відсутні» і робіть четвертий підпис.

Якщо у вашому автомобілі перебувають пасажири, вносите їх дані в графу «свідки» в протоколі. При цьому, головне їхнє завдання – засвідчити ваші пояснення до протоколу. Хто і як може виступати свідком – питання дуже важливе. Тому ми розглянемо його окремо, трохи нижче.

Продовжимо наші рекомендації:

4) Інспектора не боїмося, сперечаємося і готуємося до розгляду справи в суді. Розповіді про «зараз заберу права, машину на штрафмайданчик» – залякування, метою якого є примус до дачі неправдивих показань, про що не забуваємо вказати в протоколі;

5) Може бути і такий варіант: інспектор, відчувши недобре, не дає вам протокол, щоб ви не написали туди чого зайвого. Це незаконно, вимагаємо протокол для підпису і коментарів. У разі відмови – дзвонимо на телефон довіри і залишаємо скаргу;

6) В обов'язковому порядку стежимо, щоб у незаповнених графах протоколу стояли прочерки, – щоб уникнути подальших дописок;

7) Інспектор ДАІ зобов'язаний вам видати копію протоколу, а якщо на місці виноситься постанова про адміністративне правопорушення, – і копію постанови. Прослідкуйте, щоб дані збігалися з оригіналом протоколу, включаючи дані самого інспектора ДАІ, що склав протокол і / або постанову;

8) Якщо в протоколі, в своїх поясненнях не вистачає місця – пишіть їх на окремому аркуші, але в обов'язковому порядку зазначивши у протоколі, що пояснення на окремому аркуші додаються;

9) Протокол повинен бути оформлений правильно, причому ви повинні взяти найактивнішу участь у його складанні.

При наявності в протоколі неточностей та виправлень (тобто явних формальних порушень процесуального порядку його складання) він буде визнаний недійсним, а затримання – незаконним (у таких випадках суд може прийняти сторону водія).

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Ви ведете процесуальний поєдинок з інспектором ДАІ. Дотримання цих правил дозволить вам вже на першій стадії цього поєдинку зайняти правильну позицію. Це найважливіша стадія. Вона є вирішальною! Уже на цій стадії поєдинок може закінчитися повною вашою перемогою. Якщо цього не сталося, ви зможете успішно захиститися в суді.

УВАГА! Недобросовісні співробітники міліції стверджують, що підпис громадянина під протоколом і є визнання ним своєї провини. Це грубе порушення закону, а по суті – повернення до так званих «берієвськмх» методів дізнання та слідства. Підписання протоколу особою, яка підозрюється або обвинувачується в тому чи іншому адміністративному правопорушенні, означає лише одне: ця особа ознайомлена із змістом протоколу, вона повідомлена, про які дії (або бездіяльність) і про порушення якого нормативного акту в ньому йдеться.

Підписання протоколу зовсім не означає згоду громадянина з його змістом! Не відмовляйтеся від підписання протоколу – ви однозначно програєте поєдинок! Навпаки, правильне його заповнення – і є ваш захист!

І ще один важливий момент. З метою залякування водіїв деякі співробітники ДАІ пропонують їм проїхати у відділення міліції для складання протоколу. Така вимога є незаконною, тому стаття 259 КУпАП однозначно говорить про те, що «порушника правил безпеки дорожнього руху можна доставляти в міліцію тільки в тому випадку, якщо у нього відсутні документи, що підтверджують особу або відсутні свідки, які можуть повідомити про нього необхідні дані».

 

*** Конституція України. Стаття 63.

Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист.
Засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду.

КУпАП Стаття 268

Стаття 268. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

КУпАП Стаття 259

Стаття 259. Доставлення порушника

...При вчиненні порушень правил користування засобами транспорту, правил щодо охорони порядку і безпеки руху,... порушника може бути доставлено уповноваженою на те особою в міліцію, якщо у нього немає документів, що посвідчують особу, і немає свідків, які б могли повідомити необхідні дані про нього.

(За метеріалами сайту "100 аргументов против штрафов ГАИ")

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error