Присутність у мережах:
19:56 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

Сьогодні добросовісно навчатись в медичному університеті майже неможливо, - заявляють студенти

01.09.2013 21:44 95461
 
Сьогодні добросовісно навчатись в медичному університеті майже неможливо, - заявляють студенти

provolyn.com

Якому лікарю ви довірили б своє життя або життя власної дитини у випадку хвороби? Певно, що найкращому з можливих. Але в Україні у найближчі п’ять-десять років справжні лікарі просто зникнуть… Через що? – Через недбалість, нахабство і жорстке хабарництво. - пише novaukraina.org

Україну не так давно сколихнула «справа Мельника» - ректора Національного університету Державної податкової служби. І поки міліція займається ректором-втікачем, сотні звичайних викладачів іншого відомого українського ВНЗ продовжують займатись здирництвом та відвертим приниженням власних студентів: «Сьогодні добросовісно навчатись в медичному університеті майже неможливо», - заявляють студенти ВНЗ.

Серед нахабства з боку викладачів варто відзначити не лише вимагання хабарів, але й дискримінацію, шахрайство і обмовляння.

Студенти довго мовчали через страх бути відрахованими, але прийшов час дізнатись правду: починаючи від махінацій при вступі до університету – до хабарництва при кожній сесії та поселенні в гуртожиток.

ВСТУП ДО УНІВЕРСИТЕТУ або велкам то хелл

Якщо ви досі вірите у прозору систему вступу до ВНЗ за допомогою ЗНО, то доведеться вас розчарувати: ваше місце навіть не обов’язково купувати – достатньо лише «випадково загубити» один файл з пакету поданих документів, і вас навіть не допустять до конкурсного відбору. Саме так поступали декілька років тому з деякими з абітурієнтів (які мали реальні шанси вступити на бюджет) вищезгаданого медичного університету. Ще з самого початку майбутніх студентів стали привчати до хабарництва.

ПОСЕЛЕННЯ В ГУРТОЖИТОК: привілеї іноземцям, зневажання до українців

Але на моменті вступу до університету непряме вимагання хабарів не закінчується. Щороку сотні студентів медичного університету можуть залишатися без даху над головою через недбалість керівництва університету, дискримінацію або неможливість сплатити хабар.

Цього ж року деяким студентам вдалось дізнатись розцінки при поселенні… для іноземних студентів: українських студентів же просто виселяють з кімнат з причини «недостатньої кількості вільних місць».

Варто зауважити, що у одному з гуртожитків медичного університету українські студенти проживають по п’ять-шість осіб в кімнаті максимум на 18 кв. м., коли в тому ж самому гуртожитку іноземцям пропонують кімнати максимум лише на дві особи.

Кімнати ж, які б мали бути зайняті українськими студентами, часто «віддають» громадянам інших країн: так, кімната на двох іноземців обійдеться кожному з них приблизно по 900 доларів хабара + офіційна плата за гуртожиток. Якщо ж іноземець бажає проживати в кімнаті сам-на-сам, то розмір хабара збільшується, відповідно, приблизно вдвічі. За таких розцінок стає зрозумілим, чому українським студентам навіть не пропонують оселитися.

На питання до одного з посадових осіб – куди ж діватися ні в чому не повинним українським студентам – він відповів однозначно: «Начхати мені на ваших українців!».

ВІД СЕСІЇ ДО СЕСІЇ або НЕказка про хабарництво

Національний медичний університет умовно можна поділити на три частини: на тих, хто принципово відмовляється від хабарів; на тих, хто залюбки прийме хабар, якщо хтось запропонує, та на тих, для кого хабарі складають основний заробіток. Питання в тому, що доля останніх постійно зростає.

  1. Кожні пропущену пару та отриману двійку треба відпрацьовувати: ідея гарна, і більшість студентів таки самотужки це роблять. Але існують і можливості уникнути цього (ще добре, що не вимагається) – вартість відпрацювання кожних пропуску або двійки складає від 50 гривень та більше. І от уявіть собі майбутнього лікаря, що протягом 6 років навчання майже не відвідував заняття, а просто «відпрацьовував» пропущені заняття.
  2. А ви ще не знаєте, що таке «чудо-ручка»? Тоді спитайте студентів медичного: деякі оцінки або відмітки про присутність цікавим чином зникали за день перед іспитом і призводили до появи пропусків та незаслужених двійок, кожну з яких, як зазначалось, треба відпрацьовувати. На розгублені питання студентів щодо ситуації, викладач відкрито заявляв, що має спеціально «чудо-ручку».
  3. Майже на кожен іспит «за умовчанням» група має принести пакет… ні, не пакет з ліками або гумовими рукавичками, а з міцними напоями, екзотичними фруктами та дорогими солодощами. Вартість такого «набору» може складати від 150-200 гривень і набагато більше. При цьому такий «пакет» зовсім не означає факту складання екзамену: це лише таке собі «привітання» для екзаменатора.
  4. А ще існують обов’язкові плати за екзамен – і тут не важливі знання, важлива лише сума. Так, в залежності від дисципліни, нахабства викладача та необхідної оцінки, сума хабара може коливатися між 150 гривнями та нескінченністю. При цьому хабарі можуть вимагати в іноземній валюті, також після кожної перездачі сума може значно збільшуватись (в середньому на 200 гривень), а обіцяна оцінка може бути так і не виставлена.
  5. Деякі студенти взагалі ставали жертвами наклепу: викладачі, які заходили під час іспитів, надавали екзаменаторам неправдиву інформацію про те, що студенти користуються шпаргалками (або чимось іншим), через що студентів «без суду та розгляду» виганяли з іспиту і заставляли, тим самим, перескладати його. При цьому деякі студенти через це втрачали заслужену стипендію.

Важливо зазначити, що це тільки приклади окремих випадків, що траплялись в медичному університеті – насправді ж їх набагато більше.

Таким чином, часто дітей, які насправді бажають навчатися, ставлять в умови, за яких продовження навчання стає просто неможливим. Якщо ж така тенденція буде продовжуватись і в наступні роки – найближчим часом до лікарів краще буде не навідуватись, адже серед них значну частину складатимуть злісні хабарники, прогульники та просто некомпетентні у своїй справі особи.

Чи не боїтеся саме ВИ опинитись серед пацієнтів таких горе-лікарів?

закрити

Не пропусти
наступну новину!



Я вже з вами, дякую!