Присутність у мережах:
16:56 Вівторок, 21 травня 2024 року
Новини та події

Акімова розповіла, що дозволить подолати корупцію у сфері держзакупівель

05.05.2011 11:08 3289
 
Акімова розповіла, що дозволить подолати корупцію у сфері держзакупівель

Інструмент електронних карт торгів дозволить зменшити рівень корупції у сфері державних закупівель.

Про це заявила перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова.

"Цей інструмент хороший для зменшення рівня корупції в сфері держзакупівель", - сказала Акімова сьогодні, 27 квітня.

За її словами, у сфері держзакупівель ще потрібно завершити процес регулювання державних закупівель у сферах природних монополій, який стартував з прийняттям закону майже рік тому.

"Це питання потрібно закрити і воно є дуже важливим", - наголосила вона.

"Можливість використання електронних торгів - це цікавий інструмент. Принцип тут зрозумілий - чим більше розводяться чиновник, організатор тендерних процедур і безпосередній учасник, тим менше можливостей для корупційного втручання", - зазначила Акімова.

Як наголосила заступник голови адміністрації президента, використовувати інструмент електронних торгів відразу ж буде неможливо, у тому числі і технічно.

"Але процес цей починати потрібно, тому що, повторюся, інструмент хороший для зменшення рівня корупції", - сказала вона і додала, що поки рано говорити про можливі терміни введення електронних торгів для проведення державних закупівель, оскільки для цього необхідно забезпечити законодавчу базу.

Перший заступник голови адміністрації президента зазначила, що відповідний законопроект ще не зареєстрований у парламенті.

"Я думаю, що реально він може бути винесений на порядок денний тільки на осінній сесії Верховної Ради", - підсумувала Акімова.

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроект № 7532, який різко звужує прозорість державних закупівель. Зокрема, згідно з документом закупівля в одного учасника не повинна отримувати підтвердження профільного міністерства, а закупівлі державних підприємств будуть регулюватися не законом, а майбутніми рішеннями Кабінету міністрів.

Раніше українські ЗМІ також писали, що Україна та Європейський Союз домовилися про врегулювання конфлікту, що виник після прийняття поправок до закону про держзакупівлі, через які Брюссель призупинив виділення Києву бюджетної підтримки.

Як повідомлялося 7 квітня, резонансний закон про держзакупівлі зазнав кардинальних змін, передавало ZN.UA з посиланням на висновок Головного юридичного управління ВР.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error