Присутність у мережах:
17:24 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

Асоціація з Євросоюзом - потужний удар по корупції в Україні

26.09.2013 22:18 2738
 
Асоціація з Євросоюзом - потужний удар по корупції в Україні

Олексій Хмара, керівник українського відділення Transparency International, в інтерв'ю журналістам Deutsche Welle висловив думку, що підписання Україною Угоди з Європейським союзом може стати потужним поштовхом для боротьби з корупцією на території країни.

Крім того, Олексій Хмара сказав, що дуже радий тому, що Європейський союз дав шанс Україні, адже фактично він підписує угоду з однією з найбільш корумпованих країн Європи (Україна займає 144 місце в цьому рейтингу). Оскільки підписавши документ, для України відкриється маса можливостей і перспектив: технологічних, торговельних, економічних, ціннісних та культурних.

На питання журналіста, чи відкриється в Україні після підписання Угоди антикорупційне бюро, Хмара відповів, що підписання спричинить великі зміни, аж до скасування візового режиму з країнами ЄС, тому для України стоїть завдання номер один - створення відповідного органу, функціями якого буде координація антикорупційної політики.

В Угоді про асоціацію України з ЄС приділяється багато уваги щодо впорядкування державних закупівель таким чином, щоб вони почали відповідати європейським стандартам. Компанія Олексія Хмари називає цю сферу однією з найбільш корумпованих в Україні. Олексій пояснює це тим, що щорічно на державні закупівлі виділяється близько сорока мільярдів євро. В основному закупівлі здійснюються поза конкуренцією у одного «обраного» постачальника, через що в тій чи іншій області геть зникає конкуренція. Звичайний підприємець, навіть якщо він і має можливість і бажання брати участь у тендері, просто не може подати заявку, адже ніде не розміщується інформація про його проведення. Тим самим, наприклад, ціна за ремонт автодороги зростає вдвічі. Виходить, що мали відремонтувати за ці гроші три кілометри дороги, а вийшло тільки півтора, оскільки решта грошей були вкрадені.

Щоб Україна могла вільно торгувати з Європою, уряду доведеться привести законодавство у повне співвідношення з директивами, продиктованими ЄС. Оскільки Європа відкриє свої ринки для України, їй у відповідь доведеться зробити теж саме, говорить Хмара. Відповідно, всі тендери, конкурси і торгівля в цілому, просто зобов'язана стати більш прозорою для того, щоб зарубіжні компанії могли брати участь в них на тих же правах, що й вітчизняні.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!