Присутність у мережах:
19:19 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

Борець з корупцією Бо Сілай отримав за хабарі довічне

23.09.2013 22:34 2578
 
Ключові слова:
Борець з корупцією Бо Сілай отримав за хабарі довічне

Суд міста Цзінань засудив опального китайського політика Бо Сілая до довічного терміну. Колишнього регіонального лідера компартії визнали винним за всіма пунктами, у тому числі у зловживанні владою та отриманні хабарів у розмірі більше 4 мільйонів доларів.

Сто шістнадцять осіб, включаючи журналістів, родичів і адвокатів - такого напливу відвідувачів суд середньої інстанції в місті Цзінань, мабуть, ніколи не бачив. Ще більший інтерес викликав мікроблог суду - його за час процесу відвідало близько мільйона користувачів. Саме в Інтернеті публікували протокол засідань, витяги з документів.

Одне тільки перерахування злочинів Бо Сілая зайняло чимало часу. Хабарі, корупція, зловживання владою. За сукупністю цих звинувачень Бо Сілай міг цілком отримати і смертний вирок. Проте суд вирішив інакше. Обвинуваченого засуджено до довічного ув'язнення з позбавленням політичних прав і конфіскацією майна. Для адвокатів це, бути може, і перемога. Щодо м'який вирок дозволяє їх підзахисному зберегти життя. Але головне, вважають спостерігачі, в іншому.

"Не настільки важливо, яке саме покарання призначив суд - страту з відстроченням, довічне ув'язнення або двадцять років в'язниці, - міркує Хе Цзяхун, професор факультету права Народного Університету Китаю. - Головне зараз, що політична кар'єра Бо Сілая підійшла до кінця".

Незважаючи на кримінальний характер звинувачень, саме політика забезпечила справі Бо Сілая скандальну сенсаційність. Бо Сілай був кандидатом в Політбюро, а значить, одним з найвпливовіших людей у ​​Китаї. Його стрімкий кар'єрний зліт і нищівне падіння з вершин влади багато хто пов'язує зі зміною поколінь китайських лідерів.

За іронією долі, саме Бо Сілай в бутність секретарем Чунцинський міськкому одним з перших розгорнув антикорупційну кампанію. У 2009 році стараннями міськкому в Чунціні розпочався грандіозний процес проти Вень Цяна, якого преса називала"хрещеним батьком місцевої мафії". Вень Цяна тоді засудили до смертної кари, а Бо Сілай знайшов репутацію непримиренного борця з корупцією. Ймовірно, він навіть розраховував на хвилі популярності зайняти вищий пост у державі.

Але доля розпорядилася інакше. Бо Сілай сам опинився на лаві підсудних, причому в провінційному місті Цзинані, подалі від Чунцина і столиці, де у опального політика, можливо, і зараз є прихильники. Сьогоднішнім вироком суду не формально, а по суті завершився процес передачі влади в Китаї. Колись впливовий Бо Сілай скинутий з політичного Олімпу. Не виключено, правда, що про Бо Сілай ми ще почуємо. У нього ще залишається можливість подати апеляцію.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!