Присутність у мережах:
18:47 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

"Цинічні" українці добровільно дають хабарі і не хочуть боротися з корупцією — дослідження

20.09.2013 15:51 2691
 

Більшість українців самі не проти дати хабар

67% українців платять корупціонерам, коли хочуть добитися особистої вигоди.

Велика частина українців добровільно дають хабарі й засмутяться, якщо корупція зникне. Про це свідчать результати дослідження Global Corruption Barometer, пише Фокус.

Як з'ясувалося, 67% українців дають хабарі добровільно - на знак подяки, заради вигоди, намагаючись прискорити вирішення питання або здешевити послугу. Ці люди не просто відмовляються боротися з корупцією, але навіть засмутяться, якщо вона зникне, стверджують фахівці.

"Згідно з дослідженнями, українці - одна з найбільш цинічних націй у світі. Корупцію і багато інших негативних явищ ми сприймаємо як щось буденне. У розвинених європейських країнах такі ситуації - виняток, тому й суспільство реагує гостро", - стверджує виконавчий директор української філії організації Transparency International, яка проводила опитування Global Corruption Barometer, Олексій Хмара.

Разом з тим, 68% українців стверджують, що готові протестувати. Правда, в конкретних випадках, коли справа стосується особисто їх, 74% співвітчизників нічого не роблять.

"Хабарі тому й існують, що вони вигідні. Намагаючись боротися з ними за законом, ви точно витратите більше грошей, часу і нервів", - стверджує юрист Тетяна Монтян.

На її думку, намагатися змінити систему поодинці - безглуздо.

"Хабарників зазвичай кришують. Але навіть якщо вдасться посадити чиновника, на його місце прийде інший. Це як боротися з прищами на гангренозної нозі. Я б за таке справа не взялася. Потрібні зовсім інші методи, на законодавчому рівні", - вважає Монтян.

Часто ті, кого змушують давати хабар, замовчують про те, що трапилося. Так, 63% з них вважають опір марним. А 28% українців, які не здають корупціонерів, просто бояться наслідків.

Як повідомлялося раніше, українці скаржаться, що даішники стали брати менше хабарів.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!