Присутність у мережах:
09:04 Четвер, 08 червня 2023 року
Новини та події

Депутати підготували звіт про зловживання у МОЗ, вимагають відставки Богатирьової

09.10.2013 13:30 2711
 
Ключові слова:
Депутати підготували звіт про зловживання у МОЗ, вимагають відставки Богатирьової

Пресс-служба Президента

Члени тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування фактів зловживання в Міністерстві охорони здоров'я вважають, що міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова повинна подати у відставку.

Сьогодні на брифінгу народний депутат від Батьківщини Павло Петренко заявив, що в ході своєї роботи комісія направила понад 370 запитів до правоохоронних органів за фактами зловживань у сфері охорони здоров'я.

За його словами, силовики порушили близько 180 кримінальних виробництв, серед яких - щодо зловживання владою та шахрайства, допущення в обіг фальсифікованих медпрепаратів.

Зокрема, він розповів, що в 2012 році МОЗ провів тендери із закупівлі неякісних ліків на суму понад 100 млн грн. "Це сума, яка, по суті, переплачено з державного бюджету", - сказав депутат.

У звіті комісії, зазначив Петренко, викладені факти, які доводять провал деяких державних програм, зокрема з боротьби з туберкульозом і ВІЛ / СНІДом. "Палітра порушень, яка викладена у звіті говорить тільки про одне: голова МОЗ повинна піти у відставку", - сказав він.

У свою чергу депутат від Батьківщини Анатолій Дирів повідомив, що чотири члени слідчої комісії - члени фракції Партії регіонів відкликали свої підписи під звітом комісії. Однак проект постанови щодо звіту все ж був зареєстрований, передбачається, що депутати розглянуть його вже на цьому тижні.

Таким чином, парламенту пропонують взяти до відома звіт слідчої комісії і направити його прем'єр- міністру Миколі Азарову, президенту Віктору Януковичу, а також до Генпрокуратури. Крім того, зареєстровано проект постанови про продовження роботи комісії ще на три місяці.

Інший член комісії, депутат від Свободи Олег Гелевей зазначив, що зібраних матеріалів достатньо, щоб зробити висновок, що "зловживання при закупівлі ліків та медобладнання Міністерством охорони здоров'я мають системний характер".

"Існує з десяток постійних груп, які, використовуючи свої зв'язки, продають для Міністерства охорони здоров'я як ліки, так і медобладнання", - сказав Гелевей .

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!