Присутність у мережах:
19:02 Неділя, 03 березня 2024 року
Новини та події

Євросоюз засудив вирок Навальному, Amnesty International вважає провину опозиціонера недоведеною

18.07.2013 14:04 2765
 
Євросоюз засудив вирок Навальному, Amnesty International вважає провину опозиціонера недоведеною

Європейський Союз вранці 18 липня виступив з офіційним засудженням вироку, винесеного російському політику, кандидату в мери Москви Олексію Навальному, повідомляє Agence France-Presse.

У заяві ЄС йдеться, що звинувачення Навального в розкраданнях було необґрунтованим, а винесений йому вирок викликає серйозні сумніви щодо верховенства права в Росії.

З осудами вироку виступила також влада Німеччини. Андреас Шокенхофф, представник уряду ФРН зі зв'язків з Росією, назвав суд, що проходив у Кірові, "показовим процесом", а вирок політику - "репресивними заходами", спрямованими на нейтралізацію політичного опонента.

На думку Шокенхоффа, процес над Навальним пройшов у руслі політики неприйняття владою РФ ніяких форм опозиції чи політичної конкуренції.

Вирок російському політику також засудив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт та міністр внутрішніх справ ЄС Сесілія Малстром.

Голова московського представництва міжнародної правозахисної організації Amnesty International Сергій Нікітін вважає недоведеною провину опозиціонера Олексія Навального.

"Ми вважаємо, із самого початку у справі були очевидні ознаки, що кримінальне переслідування політично мотивоване. Потім те, як вина була доведена, у нас викликає дуже великі сумніви. Висунуті звинувачення нам здаються досить спірними", - сказав Нікітін.

При цьому, на думку правозахисника, суд проходив "в обстановці політичного цькування Навального і його прихильників".

"Судячи з усього, цей вирок, який ми сьогодні почули, він пов'язаний з його боротьбою з корупцією, з політичною діяльністю", - вважає правозахисник.

Як повідомлялося, передвиборний штаб Олексія Навального, висунутого у мери Москви, попередньо вирішив зняти кандидата з виборів. Разом з тим, в Мосміськвиборчкомі зазначили, що засуджений до п'яти років колонії загального режиму Олексій Навальний залишається кандидатом на пост мера Москви і, можливо, зможе взяти участь у виборах 8 вересня.

Захист Олексія Навального заявив, що в 10-денний термін оскаржить вирок суду, згідно з яким опозиціонеру призначено покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі і штрафу в розмірі 1 мільйон рублів. До набуття чинності вироку Навальний буде утримуватися в слідчому ізоляторі Кірова.

Колишній керівник Вятской лесной компании Петро Офіцеров засуджений до чотирьох років позбавлення волі. Вина підсудних повністю доведена, заявив суддя Ленінського районного суду Кірова Сергій Блінов.

Як повідомлялося, Ленінський суд Кірова сьогодні встановив провину Олексія Навального і Петра Офіцерова у справі про розкрадання майна Кировлеса. Обидва фігуранти справи обвинувачуються за статтею 160 КК РФ (привласнення або розтрата), санкція якої передбачає до 10 років позбавлення волі.

korrespondent.net

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!