Присутність у мережах:
17:59 Неділя, 03 березня 2024 року
Новини та події

Генеральна прокуратур створила нові структурні підрозділи: Генеральну інспекцію та Департамент реформ

27.05.2015 22:56 76885
 
Генеральна прокуратур створила нові структурні підрозділи: Генеральну інспекцію та Департамент реформ

Правоохоронні органи України продовжують йти по шляху зменшення корупції. Так, Генеральна прокуратура України продовжують реорганізацію своїх структур. Можливо вже найближчим часом ми побачимо «Європейський приклад» добропорядності та відкритості від наших прокурорів.

У березні поточного року керівництво Генеральної прокуратури України презентувало громадськості стратегію реформування органів прокуратури. Для її реалізації було анонсовано створення двох ключових самостійних структурних підрозділів, на які покладено відповідальність за реформування та очищення системи - Генеральну інспекцію (управління з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки) та Департамент реформ. 

У середу, 27 травня, на брифінгу заступник Генерального прокурора України Давід Сакварелідзе повідомив про початок роботи вказаних структурних підрозділів.

Він повідомив, що управління з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генеральної прокуратури України створено з метою забезпечення механізму внутрішнього контролю та очищення прокуратури. Працівники цього підрозділу відповідатимуть за виявлення, розкриття та розслідування корупційних та найбільш резонансних умисних службових злочинів, що вчиняються прокурорсько-слідчими працівниками усіх рівнів - без будь-яких виключень.

Вказаний орган досудового розслідування є незалежним від інших структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, регіональних і місцевих прокуратур та підпорядковується безпосередньо заступнику Генерального прокурора України. До управління входять два відділи: інформаційної безпеки та аудиту і безпосередньо слідчий підрозділ. їх першочергове завдання - перевірка фактів невідповідності майнового стану прокурорів їх офіційним доходам, встановлення походження такого майна і коштів, ліквідація корупційних схем.

Наразі до роботи управління долучились 9 високопрофесійних слідчих, однак відкритими залишаються ще 4 вакансії IT спеціалістів, на посади яких оголошено конкурсний відбір.

Також, за словами заступника Генерального прокурора, вже фактично розпочав роботу новостворений Департамент реформ, на який покладено обов'язок забезпечення проведення якісних змін у плануванні та діяльності кожної ланки системи органів прокуратури. Команда департаменту сформована за абсолютно новим, прозорим і відкритим відбором. До цього процесу приєднались понад 7000 українців, які мають бажання здійснювати реальні зміни в системі, зробити її прозорою і ефективною. За результатами конкурсу, який включав в себе перевірку професійних навичок, тестування на загальні знання та інтерв'ю, було відібрано 7 спеціалістів, кожен з яких буде відповідальним за свій напрямок: громадські приймальні, кадрова політика, оптимізація документообігу і внутрішній процесів тощо.

Вказаний департамент організовує роботу щодо впровадження Європейських стандартів у щоденну роботу прокурорів згідно відповідних положень та забезпечує правове супроводження процесу докорінного реформування.

«На сьогодні ми презентуємо широкому загалу оновлену команду професіоналів з щирим бажанням працювати на результат та нульовою толерантністю до корупції в системі прокуратури», - заявив Давід Сакварелідзе.

Одним з пріоритетів роботи новостворених підрозділів є відкрита та активна співпраця з громадськістю та оперативне інформування щодо результатів своєї діяльності.

За матеріалами Генеральної прокуратури України.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!