Присутність у мережах:
21:56 Субота, 22 червня 2024 року
Новини та події

Голову "Формули-1" звинуватили у хабарництві

19.07.2013 16:40 2520
 
Ключові слова:
Голову

Прокуратура Німеччини висунула офіційне звинувачення голові "Формули-1" Берні Екклстоуну у підкупі банкіра під час продажу контрольного пакету акцій компанії 2006 року. — передає BBC

Британський підданий, 82-річний Берні Екклстоун, звинувачений в тому, що дав хабар у розмірі 44 млн доларів баварському банкіру Герхарду Грібковскі з Bayern Landesbank. Справа пов'язана з продажем 48% акцій компанії, яка управляла організацією гонок "Формули-1".

Два роки тому пан Екклстоун в інтерв'ю газеті сам визнав, що заплатив 44 мільйони панові Грібковскі. Але це, за словами Берні Екклстоуна, був не хабар: він заплатив німецькому банкірові після того, як той став погрожувати йому проблемами з британськими податковими органами. Тим не менше, в шантажі пан Екклстоун банкіра не звинувачував.

Торік мюнхенський суд засудив Герхарда Грібковскі до восьми з половиною років в'язниці. На суді він визнав, що отримав від Екклстоуна 44 мільйони, і що це був саме хабар. Завдяки цьому зізнанню суд пом'якшив йому вирок.

"Цікава справа"

У середу Берні Екклстоун сказав газеті Financial Times, що його адвокати вже отримали офіційне звинувачення і віддали його на переклад англійською.

"Ми будемо серйозно захищатися. Це буде цікава справа. Шкода, що так вийшло", - сказав глава Формули-1.

48% акцій "Формули-1" опинилися у власності банку Bayern Landesbank після банкрутства їхнього попереднього власника, який був боржником банку.

Акції були продані компанії CVC, яку, як пише агенція Reuters, пан Екклстоун дуже хотів бачити власником контрольного пакета акцій.

Компанія зрештою зібрала контрольний пакет у розмірі 63% акцій. Але на сьогодні, після кількох угод, частка CVC скоротилася до 35%.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error