Присутність у мережах:
21:41 Субота, 22 червня 2024 року
Новини та події

Гриценко заявляє, що після приходу команди Януковича до влади рівень корупції зріс

06.03.2011 18:08 1489
 
Ключові слова:
Гриценко заявляє, що після приходу команди Януковича до влади рівень корупції зріс

Корупція не є винаходом команди президента Віктора Януковича, але, об’єктивно, після приходу цієї команди рівень корупції піднявся. Про це заявив в ефірі "Шустер Live" голова парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони, голова партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.

За його словами, розмір хабарів збільшився, а правоохоронні органи все частіше закривають на це очі, повідомляє прес-служба партії

"Хабарі беруть і дають. Втім, міра відповідальності для кожного різна. У антикорупційному законопроекті, що розглядається нині в парламенті, замість кримінальної відповідальності за хабар і корупцію заклали штрафи 700-800 гривень. Але ж, коли людина бере десятки чи сотні тисяч доларів хабара, то для неї 700 гривень по адмінпротоколу не проблема. Саме тому протоколи, складені СБУ по фактам корупції, завершуються штрафами і дуже мало людей сідає на 10-15 років. Відкупаються,і це проблема", - вважає народний депутат.

Стосовно антикорупційного законопроекту Януковича, голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони вкотре відмітив, в ньому не вистачає головного – обов’язку чиновників декларувати витрати себе та своєї родини.

"Конституційний суд виніс своє рішення і сказав, що це порушення прав родичів, коли змушують їх декларувати видатки. Однак восени минулого року той самий Конституційний суд за ніч змінив Основний закон країни. Це той самий КС, на який має необмежений вплив президент. І якби президент хотів, щоб так, як в європейських країнах, декларування витрат не вважалося порушенням прав людини, а було обов’язком для чиновника, то наш суд ніколи б не пішов проти цієї волі", - наголосив Гриценко.

На думку депутата выд НУНС Руслана Князевича, виключення з антикорупційного законопроекту норми про обов`язкове декларування доходів і витрат усіма близькими людьми і родичами державних службовців має політичні мотиви.

 

Newsru.ua

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error