Присутність у мережах:
17:22 Неділя, 03 березня 2024 року
Новини та події

Іспанський прем'єр назвав звинувачення в корупції "брехнею та маніпуляціями"

01.08.2013 13:54 2008
 
Ключові слова:
Іспанський прем'єр назвав звинувачення в корупції

Іспанський прем'єр Маріано Рахой, виступаючи в парламенті, назвав звинувачення в корупції на його адресу "брехнею та маніпуляціями", які шкодять іміджу країни. — пише BBC

Натомість лідер опозиції заявив, що це діяльність Народної партії пана Рахоя шкодить Іспанії.

Пан Рахой відповідає на питання депутатів парламенту щодо обвинувачень у незаконних виплатах з так званого "фонду для хабарів" Народної партії.

Глава іспанського уряду відмовився йти у відставку.

Звинувачення на адресу партії викликали антиурядові протести в Іспанії, де люди потерпають від скорочення державних видатків та надзвичайних заходів економії.

У липні між протестувальниками, які зібралися біля штаб-квартири Народної партії, та силами безпеки спалахнули сутички.

"Злісні інсинуації"

Пан Рахой приїхав до парламенту на тлі погроз висловити вотум недовіри його уряду.

На самому початку своєї промови пан Рахой сказав, що приїхав, аби дати рішучу відсіч "брехні, маніпуляціям та злісним інсинуаціям, до яких заохочують деякі політичні лідери".

Глава уряду заявив, що іспанська економіка почала відновлюватися після кризових років, та висловив занепокоєння, що подальша увага до скандалу зіпсує імідж Іспанії.

Водночас прем'єр-міністр визнав помилку, коли занадто довірився тому, хто "як ми знаємо зараз, не заслуговує на це". Йдеться про екс-скарбничого Народної партії, який начебто курував "фонд для хабарів" і зараз перебуває під арештом.

Пан Рахой ще раз наголосив, що не піде у відставку, і додав, що реалізує цілий пакет заходів, покликаних боротися з корупцією.

У відповідь на це лідер ключової опозиційної Соціалістичної партії сказав, що пана Рахоя запросили обговорювати не економіку.

Альфредо Перез Рубалькаба заявив, що Народна партія упродовж 20 років вигравала вибори завдяки незаконному фінансуванню.

"Ви маєте піти, пане Рахой", - заявив лідер соціалістів.

Незаконний фонд

Заклики про відставку Маріано Рахоя пролунали після того, як газета опублікувала смс-повідомлення, які він начебто відправляв Луїсу Барсенасу, екс-скарбничому Народної партії.

Луїса Барсенаса звинувачують у хабарництві та ухилянні від податків, хоча сам він ці звинувачення відкидає.

Пан Барсенас в суді повторив звинувачення на адресу прем'єр-міністра в тому, що в 2008-2010 році він отримував гроші з "фонду для хабарів".

Маріано Рахой заперечує, що порушував закон, але не заперечує, що відправляв смс-повідомлення Луїсу Барсенасу. Вони, за словами іспанського прем'єра, свідчать про його відданість демократії.

Іспанська преса пише, що пан Барсенас керував "фондом для хабарів", куди надходили внески будівельних магнатів, а звідти ці гроші готівкою розподілялися між партійними лідерами.

Луїса Барсенасу також звинувачують у приховуванні 48 млн євро на рахунках у швейцарському банку. Крім того, його із дружиною звинувачують у підробці податкових документів у 2002-2006 рр.

Подружжя відкидає звинувачення.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!