Присутність у мережах:
02:11 П'ятниця, 01 грудня 2023 року
Новини та події

Колишні міліціонери розповіли про клани і "збір данини" у МВС

26.07.2013 16:35 2745
 
Колишні міліціонери розповіли про клани і

Корреспондент

Колишні слідчі та офіцери, що звільнилися з міліції, розповіли Корреспонденту про сьогоднішній стан українських правоохоронних органів. На основі їхніх свідчень видання представляє погляд зсередини на методи роботи МВС.

Зокрема, колишні слідчі і співробітники апарату МВС кажуть про розподіл між окремими службами міліції сфер "кришування" і збору "данини" з того чи іншого злочинного бізнесу, наприклад торгівлі наркотиками, зброєю чи проституції.

"Ставлення начальників до підлеглих нині гірше, ніж до худоби. Матом так обкладуть, що у вухах свистить, і вважається, що чим грубіше, тим краще будуть працювати", - заявив колишній слідчий одного з одеських РВВС Ростислав Федорей.

Екс-працівники МВС повідомляють, що міліцейська структура пронизана декількома десятками великих кланів і тримається на корупційних відносинах по вертикалі. Корреспондент робить висновок, що український аналог поліції загруз у кумівстві, хабарництві та тісній співпраці з кримінальним світом. Захист населення давно не є пріоритетом людей у ​​погонах, зазначають колишні міліціонери.

Як зазначає тижневик, корінь розкладання органів слід шукати в далеких 1990-х. Тодішні невиплати зарплат штовхали правоохоронців до пошуку нелегального заробітку. Ті, хто не хотів скочуватися до криміналу, змушений був звільнитися, тим самим позбавивши міліцію в основному середнього прошарку співробітників - головних носіїв професійного досвіду в розслідуванні злочинів. З того часу плани з розкриття лише росли, а зарплати радикально не збільшувалися.

"Перші негласні правила, які засвоюють молоді міліціонери, початківці кар'єри в правоохоронних органах з патрульно-постової служби або помічниками дільничного, - це методи збору хабарів з торгових точок", - розповів журналу Юрій, полковник, який відслужив 28 років у київському карному розшуку.

"Дільничні і пепеешники "контролюють" об'єкти нелегальної торгівлі в районі - від вуличних продавців продуктів до наркодилерів. Міліція не присікає, а, навпаки, дає добро на таку діяльність за хабарі. Водночас Беркут, у чиє завдання входить лише охорона громадського порядку , намагається відщипнути шматок від цього пирога", - додає він.

Полковник міліції повідомив виданню, що щотижня за право вільно збувати свій товар правоохоронці беруть із кожного нелегального торговця від 100 гривень, а з дрібного наркодилера - до 2-3 тисяч гривень. Ці гроші, пише Корреспондент, є істотною надбавкою до зарплати. За даними МВС, зарплата молодшого начальницького складу в Києві складає лише близько 3 тисяч гривень.

Аналітик з економічних злочинів Сергій Андрієнко розповів журналу про чинні принципи вертикалі правоохоронної влади. У міністерстві, обласних управліннях та райвідділах діє кланова система, в основі якої, за його словами, стоїть корупційна піраміда, коли хабарі розподіляються від низів до верхів за посадами.

Крім того, практично кожен генерал, отримуючи нове призначення, перетягує за собою відданих йому підлеглих для підтримки системи. З тієї ж причини, зазначає експерт, крісла та звання у міліції коштують дуже дорого: наприклад, щоб стати генералом, у 90% випадків потрібно дати хабар у сумі з шістьма нулями.

Експерт передає розмову, яка відбулася при ньому, двох генералів, що поперемінно очолювали Дніпропетровську область. "До тебе приходила дівчина з 1 млн у кейсі [сукупні хабарі, отримані всією вертикаллю УВС області, які вручаються новому начальнику] після призначення?" - "Так. А до тебе?" - "Теж так". Обидва посміялися і розійшлися", - додав Андрієнко.

Докладніше про те, як виглядають зсередини правоохоронні органи України, читайте в № 29 видання Корреспондент від 26 липня 2013 року.

Читайте також статтю "Як впоратися з безладом у міліції? Приклад американських реформ".

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!