Присутність у мережах:
18:43 Неділя, 03 березня 2024 року
Новини та події

Корупційний скандал у Туреччині: за день звільнилися три міністри

25.12.2013 17:09 5001
 
Ключові слова:
Корупційний скандал у Туреччині: за день звільнилися три міністри

ЕРА

Синів чиновників турецького уряду затримали в рамках розслідування справи про розкрадання, розтрати та інших актах корупції

Сьогодні в Туреччині у відставку подав міністр екології та міського планування Ердоган Байрактар. Він покинув свій пост у зв'язку з гучним корупційним скандалом, в рамках якого був затриманий його син. Чиновник також публічно закликав піти у відставку прем'єр-міністра Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.

Раніше про своє звільнення заявили ще два турецьких міністра, чиїх синів затримували в рамках того ж розслідування. Це міністр економіки Зафер Чаглаян і глава МВС Муаммер Гюлер. При цьому Гюлер, коментуючи свою відставку, назвав справу, в яку виявився замішаний його син," підлої операцією, що ведеться проти нашого уряду".

Нагадаємо, корупція в Туреччині: діти високопоставлених держслужбовців потрапили під арешт 21 грудня. Всього звинувачення в розкраданнях, розтратах і інших актах корупції пред'явили 24 фігурантам. Серед звинувачених виявилися сини Гюлер і Чаглаяна, в той час як синові Байрактара арешту вдалося уникнути: він відбувся лише допитом.

За даними спостерігачів, корупційний скандал міг стати результатом загострення відносин між Ердоганом і впливовим ісламським діячем Фетуллой Гюленом, минулого союзником прем'єра. Як вважають експерти, Гюлен, який емігрував до США, міг скористатися залишилися в нього зв'язками в поліції та прокуратури з тим, щоб завдати удару по іміджу Ердогана. Сам Гюлен таку версію спростував.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!