Присутність у мережах:
23:15 Неділя, 21 липня 2024 року
Новини та події

Підприємці Чернігівщини скаржаться на податки, законодавство та корупцію

17.07.2013 13:23 2382
 
Підприємці Чернігівщини скаржаться на податки, законодавство та корупцію

Підприємцям Чернігівщини заважають передусім високі податки, недосконале законодавство та корупція. Про це свідчать результати дослідження, яке здійснив Чернігівський громадський комітет захисту прав людини спільно з Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”. — пише irf.ua

Опитування показало, що підприємці Чернігівщини в середньому оцінюють рівень свободи підприємницької діяльності як нижчий від середнього. Третина респондентів (34,0%) дала цьому показнику середню оцінку. Водночас чверть респондентів (24,5%) схильні вважати цей рівень найнижчим.

Основними чинниками, що перешкоджають підприємницькій діяльності, названо високий рівень податків і зборів (39,0%), недосконале законодавство (28,2%) та корупцію (18,2%). 

Найчастіше порушуваними правами чернігівські підприємці назвали необґрунтовані перевірки та загальні порушення прав людини.

За словами респондентів, що вказали на порушення своїх прав, серед органів влади, що найчастіше вчиняють протиправні дії щодо підприємців, двома “лідерами” є міліція (25,5%) та податкова інспекція (20,0%). Кожен десятий (10,0%) із категорії опитаних назвав також Верховну Раду та владу загалом. 

Приблизно кожен п’ятий опитаний найбільш ефективною структурою в захисті прав підприємців вважає профспілку. При цьому кожен десятий розраховує тільки на самих підприємців. 18,2% респондентів не бачать жодної інституції, здатної ефективно відстоювати права малого бізнесу, а 36,4% взагалі не змогли дати однозначної відповіді. 

У разі проведення масових акцій із захисту прав підприємців тільки кожен восьмий респондент не взяв би в них участі. Половина опитаних готові підписати звернення чи інші документи та/або особисто взяти участь в акціях, а кожен п’ятий згоден узяти на себе організаційні функції. При цьому надати фінансування готові 14,5%.

За інформацією, отриманою від державних установ, 2012 року в Чернігівській області зменшилася кількість адміністративних справ, порушених проти підприємців. При цьому при розгляді таких справ 48,8% проаналізованих рішень були не на користь позивача – суб’єкта малого бізнесу. Водночас суди повністю задовольнили вимоги за 35,7% позовами підприємців, ще по 15,5% справ прийнято рішення про часткове задоволення вимог.

Коментуючи цю ситуацію, виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов зауважив: “Однією з можливих причин такої ситуації є необхідність посилювати правові можливості підприємців. Упровадження механізмів юридичної підтримки для представників малого й середнього бізнесу, спрощення доступу до якісних правових послуг має стати дієвим способом поліпшення ситуації щодо захисту їх прав”.

Водночас моніторинг місцевих ЗМІ показує, що проблематику дотримання підприємницьких прав у регіональних медіа висвітлюють слабко. Зокрема, обласні друковані видання впродовж 2012 року взагалі не містили публікацій стосовно підприємців, а на регіональних новинних веб-ресурсах частка матеріалів, присвячених проблематиці малого бізнесу, була на рівні 15%.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error