Присутність у мережах:
19:56 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

"200 тисяч доларів - і немає проблем", - польські підприємці поскаржилися на корупцію в Україні

24.12.2013 14:13 4657
 

Корупцією і спробами адміністративно тиснути на підприємців, навіть іноземних, в Україні займаються найвищі урядовці. Про це у своїй статті для Gazeta Wyborcza пише польський підприємець Вольдемар Маркевич, який втратив бізнес в Україні.

Автор розповів, що він був представником західної фірми, яка хотіла продавати перед Євро-2012 в Україні британське і американське обладнання. Але для цього від фірми вимагали за свій рахунок відправити делегацію українських чиновників до Британії і США для "сертифікації" відповідних заводів. Потенційні інвестори вдалися до допомоги курирує віце-міністра.

"Відповідь була наступной: "200 тисяч доларів мені і немає проблем з адміністрацією".

На питання, як він собі уявляє вилучення з фірми 200 тисяч доларів, віце-міністр відповів: "Якщо не вмієш вивести 200 тисяч доларів, то чи не починай бізнес в Україні". Фірму закрили", - йдеться в статті.

Скаржаться польські підприємці і на рейдерство і корумпований суд. Однак, за словами автора, проблема в Україні не просто в чиновниках, а й у законодавстві. "Торговий кодекс в Україні передбачає, що на загальних зборах більшість дається не підрахунок часток, а підрахунок учасників. Тобто, якщо у поляка 80% фірми, а у двох українців по 10%, то вони можуть переголосувати поляка, або навіть позбавити його частки. Це не придумав хтось в уряді, це рішення країни", - обурився автор.

Він вважає, що Україна повинна спочатку розібратися зі своїми внутрішніми проблемами сама, а потім приступати до євроінтеграції.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!