Присутність у мережах:
16:12 Вівторок, 21 травня 2024 року
Новини та події

Повернуто понад 283 млн грн. коштів, що були отримані за незаконною угодою

16.04.2015 18:48 2201
 
Повернуто понад 283 млн грн. коштів, що були отримані за незаконною угодою

Останнім часом встановлено багато випадків розкрадання державних коштів на мільйони гривень, що допомогли би Україні у такому скрутному становищі. Нарешті від задержання та висування підозри, наші правоохоронні органи із судовою системної перейшли до дій. Таким чином є надія на поліпшення фінансового стану нашої країни, якщо такий «тандем» не буде збавляти оберти.

Як повідомляє управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України, реалізуючи конституційну функцію представництва громадян та держави в суді, Генеральна прокуратура України звернулася з позовом про стягнення на користь ПАТ «Родовід банк» (99,99% якого належить державі) понад 283 млн грн, незаконно отриманих ЗАТ «Укргаз-Енерго», яке ЗМІ пов’язують з Д. Фірташем.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що на підставі договору строкового банківського вкладу зазначене товариство розмістило на депозиті банку 552 млн грн під 9% річних. Однак у подальшому сторонами безпідставно збільшено процентну річну ставку до 48% річних, що дозволило комерційній структурі незаконно отримати додаткових 283 млн грн.

Протиправність підвищення процентної ставки підтверджена судовими рішеннями, якими додаткову угоду до договору банківського вкладу визнано недійсною. Проте вказані кошти банківській установі повернуто не було.

Незважаючи на ці обставини, господарський суд м. Києва у задоволенні позову прокурора відмовив.

І лише завдяки послідовній позиції органів прокуратури за результатами розгляду апеляційної скарги Київський апеляційний господарський суд погодився з обґрунтованістю доводів позову та 14.04.2015 рішення місцевого господарського суду скасував.

Одночасно апеляційний суд прийняв нове рішення, яким задовольнив позовні вимоги Генеральної прокуратури України.

Рішення суду набрало законної сили та підлягає виконанню.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error