Присутність у мережах:
19:41 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

Продовжено дію роботи Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів

08.06.2015 23:09 77028
 
Продовжено дію роботи Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів

Ми всі пам’ятаємо, як нас у дитинстві вчили кататися на велосипеді. Нас притримували до тих пір, коли ми вже самі зможемо поїхати. Так перевірка суддів дає їм стимул працювати на одному боку з Фемідою і вчитись бути чесним та безпристрасними. Але чи вже пройшло достатньо часу, щоб «Феміда» відпустила велосипед правосуддя, та він продовжив свій хід без падіння до "корупційної ями"?

Згідно зі змінами, внесеними до статті 1.6 пункту1.6.1 регламенту ТСК, до строку повноважень Комісії не зараховується час, протягом якого Тимчасова спеціальна комісія не могла реалізовувати свої повноваження через відсутність повноважного складу, передбаченого частиною 8 ст. 4 Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

Нагадаємо, що Тимчасову спеціальну комісію з перевірки суддів судів загальної юрисдикції було створено на 1 рік при Вищій раді юстиції відповідно до Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» з метою проведення перевірок дій суддів, що виносили рішення проти учасників масових акцій протестів в Україні у період з 21 листопада 2013 року до 11 квітня 2014 року, та інших рішень судів, визначених у статті 3 Закону. Мотивуючи необхідність продовження роботи Комісії, голова ТСК Володимир Мойсик пояснив, що Комісію було створено на вимогу громадськості на 1 рік, але через відсутність повноважного складу ТСК не працювала майже 5 місяців – із 24 жовтня 2014 року до 3 березня 2015 року.

Нагадаємо, що Комісія працює на громадських засадах. Організаційне забезпечення її діяльності здійснює секретаріат ВРЮ. Про це стало відомо з сайту Вищої ради юстиції.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!