Присутність у мережах:
19:00 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

Прокуратура склала рейтинг хабарів-2012

14.07.2013 14:20 3057
 
Прокуратура склала рейтинг хабарів-2012

Найбільшим зафіксованим хабаром були $11 мільйонів, які вимагали за оренду цілісного майнового комплексу в Києві.

Найбільша сума хабара, яку задокументували правоохоронці 2012 року в Україні, склала 11 мільйонів доларів.

Таку інформацію надала Генпрокуратура у відповідь на інформаційний запит Тиждень.ua.

Рейтинг найбільших хабарів в Україні за 2012 рік виглядає так:

1. У Києві один із директорів Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України та його підлеглий упродовж листопада 2011 року – березня 2012 року вимагали від представника приватного товариства $11 млн за сприяння у підготовці та підписанні договору оренди держмайна – цілісного комплексу площею 2290 кв. м у Києві. Вони отримали 800 тис. грн та $250 тис., проте цим не задовольнилися.

2. Голова однієї з райдержадміністрацій Херсонської області та працівник СБУ отримали хабар у розмірі майже 7 млн грн за надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства та за прийняття рішення про передачу земельної ділянки площею 24 га у власність.

3. Начальник Головного управління агропромислового розвитку Донецької облдержадміністрації одержав хабар у розмірі 1 млн 465 тис. грн.

4. Голова однієї з районних державних адміністрацій Тернопільської області вимагав хабар у розмірі 80 тис. євро в обмін на "підписання розпорядження про надання дозволу на розробку проекту відведення землі".

5. П’яте місце посів голова апеляційного суду однієї з областей, який одержав хабар у розмірі $100 тис. за незаконний вплив на розгляд суддями апеляційного суду Херсонської області апеляційної скарги. Стільки ж вимагав голова однієї зі селищних рад Золочівського району Харківської області за сприяння в отриманні у власність 2 земельних ділянок.

6. Незаконно орендувати судна у Криму, які належать ДП "Чоразморшлях", хотів за $70 тис. дозволити начальник одного з державних підприємств "Чорноморсько-Азовського виробничо-експлуатаційного управління водних шляхів".

7. Одразу декілька чиновників на Львівщині вимагали $56 тис. за дозвіл ради на складання проекту землеустрою щодо відведення ділянки та в подальшому передачу у приватну власність земельної ділянки площею 0,51 га. Секретар земельної комісії однієї зі сільрад, депутати й голова цієї ради отримали $40 тис., але вимагали решту хабара.

8. Сільський голова Новомосковського району Дніпропетровської області отримав $50 тис. за згоду та підписання договору про надання послуг з очистки водоймища на території району. А начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій однієї зі РДА Дніпропетровщини отримав $50 тис. за підписання договору про надання послуг з очистки водоймища.

9. По $50 тис. вимагали голова РДА у Волинській області (за сприяння у відведенні земельної ділянки площею 2 га) та суддя одного з районних судів у Київській області і помічник адвоката (за винесення позитивного рішення у цивільній справі).

10. Слідчий одного з управлінь ГУ МВС у Київській області, заступник начальника одного з міжрайонних відділів УБОЗ ГУ МВС у Київській області і старший слідчий прокуратури Ірпеня отримали хабар у сумі $40 тис. "за непритягнення особи до кримінальної відповідальності".

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!