Присутність у мережах:
21:27 Субота, 22 червня 2024 року
Новини та події

Рада схвалила незалежність суддів і узаконила боротьбу з рейдерством

10.10.2013 23:37 2804
Рада схвалила незалежність суддів і узаконила боротьбу з рейдерством

Сьогоднішній день для українського парламенту видався досить плідним. Депутати попередньо схвалили євроінтеграційний законопроект про внесення змін до Конституції України про посилення гарантій незалежності суддів, ввели положення про протидію протиправному поглинанню та захопленню підприємств.

Гарантії незалежності суддів схвалили

Верховна Рада переголосувала і знову попередньо схвалила зміни до Конституції України про посилення гарантій незалежності суддів.

Переголосування відбулося у зв'язку з тим, що народний депутат з фракції «Батьківщина» Михайло Хміль заявив, що депутат з фракції Партії регіонів «Рудьковський (йдеться про Миколу Рудьковського - УНІАН) і його колега» голосували за інших народних депутатів.

Голова Верховної Ради Володимир Рибак поставив на переголосування проект постанови про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів, і за це рішення знову проголосували 244 з 410 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада направила до Конституційного Суду (КС) запропонований президентом проект змін до Основного Закону про гарантії незалежності суддів.

24 вересня КС визнав відповідним вимогам статей 157 і 158 Конституції «євроінтеграційний» законопроект про внесення змін до Основного Закону про посилення гарантій незалежності суддів, запропонований президентом України Віктором Януковичем.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що посилення гарантій незалежності суддів є ключовим питанням конституційної реформи правосуддя, і їх існування необхідно забезпечити як при призначенні і звільнення судді з посади, так і в ході здійснення ним своєї діяльності.

Згідно з Основним Законом, для остаточного внесення змін до Конституції необхідно 300 голосів народних депутатів за відповідний законопроект.

Узаконена війна проти рейдерства

Також український парламент прийняв урядовий закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств. За це рішення проголосував 241 народний депутат з 393 зареєстрованих у сесійній залі.

Основною метою закону є недопущення використання схем і методів протиправного поглинання та захоплення підприємств, що створює реальну загрозу національним і економічним інтересам держави і вимагає формування ефективної системи протидії цим негативним проявам.

Законом вносяться зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Господарський процесуальний кодекс України, Кримінальний кодекс України, Господарський кодекс України, Цивільний кодекс України, закони «Про господарські товариства», «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців», «Про рекламу», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».

Так, зокрема, Кримінальний кодекс доповнюється статтями 205-1, 206-1 і 206-2.

Згідно зі статтею 205-1, «Підробка документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців», внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної або фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисна подача документів, які містять завідомо неправдиві відомості, державному реєстратору - караються штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі терміном до 2 років.

Стаття 206-1 «Захоплення будівлі, споруди чи іншого об'єкта підприємства, установи, організації» визначає, зокрема, що захоплення будівлі, споруди чи іншого об'єкта підприємства, установи, організації або інше неправомірне втручання в діяльність підприємства, установи, організації з метою протиправного управління ним (нею ), за відсутності ознак протидії законній господарській діяльності, що призвело до порушення нормальної роботи такого підприємства, установи, організації, - карається обмеженням волі на строк до 2 років або позбавленням волі на той самий строк.

Згідно зі статтею 206-2, «Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації», протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації, у тому числі частками, акціями, паями їх засновників, учасників, акціонерів, членів, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених або викрадених документів, печаток, штампів підприємства, установи, організації - карається виправними роботами на строк до 2 років або обмеженням волі строком до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років.

У Господарському процесуальному кодексі визначається, що справи у спорах між юридичною особою та її учасниками ( засновниками, акціонерами, членами ), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками ( засновниками, акціонерами, членами ) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням такої особи, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error