Присутність у мережах:
15:42 Вівторок, 21 травня 2024 року
Новини та події

Рада вивела держзакупівлі з "тіні"

25.03.2014 14:22 7845
 
Рада вивела держзакупівлі з

Відтепер підприємства з часткою держвласності, а також комунальні підприємства повинні будуть оприлюднити інформацію про тендери та закупівлі, проведених не тільки за державні кошти, а й за "власні" оборотні. - пише ZN

Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроект щодо посилення прозорості держзакупівель. "За" ухвалення відповідного , раніше "опозиційного" законопроекту №2207 проголосувало 235 народних депутатів у вівторок, 25 березня.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроект (авторами якого виступила група депутатів - Кличко, Тягнибок, Яценюк, Чумак, Оробець, Головко) розроблено з метою забезпечення відкритості та прозорості здійснення закупівель підприємствами , визначеними у п.21 ч.1 ст.1 закону "Про здійснення держзакупівель" та посилення контролю за вільний доступ до інформації про результати закупівель.

"Оприлюднення підприємствами інформації про закупівлі, які здійснюється також за рахунок власних коштів, поліпшить конкурентне середовище , забезпечить раціональне та ефективне використання коштів, і призведе до запобігання корупційних дій і зловживань у цій сфері", - йдеться в документі.

Нагадаємо , що законопроект № 2207 був внесений в Раду більше року тому - 6 лютого 2013 - тоді ще лідерами трьох опозиційних фракцій " Батьківщина" , "УДАР" і "Свобода". Документ став частиною першого пакету законопроектів , поданого опозицією в новому складі Ради після парламентських виборів у жовтні 2012 року. У травні 2013 року цей законопроект був схвалений профільним Комітетом для розгляду в сесійній залі , і навіть був внесений до порядку денного , але голосування по ньому при режимі Януковича так і не відбулося.

Як відомо, право не оприлюднювати звіти про тендери, які здійснюються за власні кошти, держпідприємства отримали після прийняття 5 серпня 2012 провладною більшістю закону № 5044 -VI. "Завдяки" цим змінам, відкрита раніше інформація про закупівлі , обсяг який обчислюється більше 300 млрд гривень на рік , стала комерційною таємницею.

Відзначимо, що повернення прозорості у держзакупівлях було однією з вимог Євросоюзу для подальшої євроінтеграції України.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error