Присутність у мережах:
19:54 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

Середній розмір хабара в Криму - 1000 доларів

24.10.2013 09:42 2990
 
Середній розмір хабара в Криму - 1000 доларів

За 9 місяців цього року в Криму обсяг хабарів, зафіксованих правоохоронцями, досяг рівня в 1820000 гривень. Розмір середнього «винагороди за послуги» склав 8 тис. грн.

Такі статистичні дані на брифінгу в Сімферополі навів начальник управління прокуратури Криму з нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з корупцією, Сергій Чухраєв .

За його відомостями, за цей час в Єдиному реєстрі досудових розслідувань було зареєстровано 235 кримінальних справ щодо корупції. На сьогодні до кримінальної відповідальності притягнуто 87 осіб за вчинення 102 злочинів .

«Велика частина з корупційних справ пов'язана з використанням і розпорядженням землею, передачею в оренду державного та комунального майна і в сфері освіти. Загальна сума хабарів, які були спрямовані на отримання неправомірної вигоди, за 9 місяців поточного року становить 1 мільйон 820 тис. грн.», - Заявив Чухраєв .

При цьому, за його словами, найбільша сума, яку вимагали, становить 20 тисяч доларів, а середній розмір хабара - 8 тис. грн.

Крім того, 46 службовців були звинувачені в адміністративні корупційні правопорушення . На хабарах в більшості випадків траплялися депутати сільських, селищних і міських рад, а також держслужбовці. Їм загрожує покарання за незаконне надання земельних ділянок, дозволу на торгову і підприємницьку діяльність, за передачу ділянок в оренду і т.п.

«Більшість адміністративних правопорушень за статтею 172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення. На сьогодні ця стаття виключена з Кодексу. Зараз ця стаття є кримінальною», - зазначив начальник відділу .

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!