Присутність у мережах:
17:39 Неділя, 03 березня 2024 року
Новини та події

Столичний податківець попався на хабарі у 20 тисяч гривень

09.07.2013 12:49 2267
 
Столичний податківець попався на хабарі у 20 тисяч гривень

Під процесуальним керівництвом прокуратури Києва працівниками столичної міліції задокументовано факт отримання неправомірної вигоди посадовцем однієї із районних податкових інспекцій у сумі 20 тис.грн., пише прес-служба Прокуратури міста Києва.

Як з’ясувалося, посадовець вимагав грошові кошти у підприємця за не накладення штрафних санкцій.
Правоохоронцями за вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368 КК України «Одержання неправомірної вигоди».

Нагадаємо, що у травні цього року парламент визнав отримання неправомірної вигоди кримінальним злочином. 

Цей закон Верховна Рада взяла в першому читанні за основу та ухвалила в цілому, передає кореспондент «Голосу Столиці». Парламент ухвалив законопроект, яким пропонує зарахувати одержання неправомірної вигоди, і всіх дій пов'язаних з таким діянням, до кримінальних злочинів. Документ, ініційований депутатами з фракцій партії «Батьківщина», Удар, «Свобода» та Партією регіонів, прийняли в першому читанні за основу і в цілому. Його підтримали 362 депутати за мінімально необхідних 226, передає кореспондент «Голосу Столиці». Відповідно до закону, пропонується зарахувати всі корупційні правопорушення, пов'язані з отриманням неправомірної вигоди, до переліку злочинів.

Закон передбачає криміналізацію всіх елементів активного і пасивного хабарництва, у тому числі обіцянку неправомірної вигоди, а також встановлення кримінальної відповідальності за прийняття пропозиції чи обіцянки неправомірної вигоди. Так, за пропозицію посадовій особі неправомірної вигоди, за скоєння або не скоєння ним дій в інтересах того, хто пропонує таку вигоду, передбачається встановити покарання від штрафу (250-500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян) до позбавлення волі з конфіскацією майна від 3 до 6 років. За прийняття посадовою особою пропозиції неправомірної вигоди пропонується встановити покарання у вигляді штрафу від 750 до 1 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.
Одержання неправомірної вигоди посадовою особою, з використанням наданої їй влади чи службового становища, карається штрафом від 1 тис. до 1,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або позбавленням волі на строк від 2 до 4 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Отримання службовою особою неправомірної вигоди у особливо великому розмірі, або отримання такої вигоди посадовою особою, яка перебуває на особливо високій посаді, карається позбавленням волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!