Присутність у мережах:
17:46 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

ТОП-5 найбільших хабарів в 2013 році

19.10.2013 22:39 4197
 
ТОП-5 найбільших хабарів в 2013 році

У Генеральній прокуратурі України (ГПУ) розповіли про найбільші хабарі, які вдалося знайти протягом 2013 року.

У ГПУ організували брифінг, на якому начальник Головного управління з нагляду за дотриманням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Володимир Крівуценко озвучив суми найбільших хабарів, передає УНН.

На п'ятому місці в рейтингу від ГПУ виявився голова Кам'янського сільради Сторожинецького району Чернівецької області, який звинувачується у хабарництві на суму 130 тис. дол (1,1 млн грн). Голова сільради отримав хабар від підприємця за те, що надав йому в оренду 10 га земельної ділянки водного фонду. Справа про хабарництво сільського голови зараз розглядає Кіцманський райсуд Чернівецької області.

У четвертій за величиною задокументованої хабарі підозрюється арбітражний керуючий з Одеської області, який, за даними слідства, отримав хабар у сумі 150 тис. дол (1,2 млн грн). Хабар він взяв за бездіяльність у забезпеченні вимог кредиторів при розгляді справи про банкрутство фірми.

На третьому місці, за даними ГПУ, виявився депутат селищної ради Криму (Новофедорівська селищна рада Сакського району), який вимагав 225 тис. дол (1,8 млн грн) за згоду на відчуження з державної власності земельних ділянок.

Другу за величиною хабар в Україні виявила в цьому році київська прокуратура. Як зазначено в обвинувальному висновку, переданому в березні цього року до суду, член правління ПАТ « Укрпрофтур » вимагав від підприємця 305 тис. дол (2,5 млн грн) за надання в оренду частини території автобази.

Найбільший хабар в Україні також виявили в Києві. У вересні було викрито арбітражного керуючого, який вимагав від бізнесмена 700 тис. дол (5,6 млн грн) за те, що закінчить процедуру санації і приховає порушення законодавства фірми.

При цьому найбільша з недавніх задокументованих хабарів не потрапила до ТОП-5, так як розслідування прокуратура завершила ще торік. Йдеться про справу директора Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України (НАПНУ) та його сина, які звинувачуються у вимаганні від підприємця хабара в 11 млн дол Такі гроші вони хотіли отримати за дозвіл віддати в оренду державний майновий комплекс. Кримінальне провадження перебуває зараз у суді.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!