Присутність у мережах:
05:26 П'ятниця, 22 вересня 2023 року
Новини та події

Туристів лякають нашою злочинністю і корупцією

14.03.2011 09:53 3265
 
Ключові слова:
Туристів лякають нашою злочинністю і корупцією

У міжнародному туристичному рейтингу Україна опустилася на вісім позицій і тепер посідає 85 місце – між Намібією й Гватемалою. Складає рейтинг конкурентоспроможності туристичного ринку організація «Всесвітній економічний форум».

Цього року оцінювали 139 країн. У європейському регіоні Україна випередила тільки Вірменію, Боснію й Герцеговину та Молдову.
Вплинула на зниження місця України в рейтингу насамперед безпека – за її рівнем Україна посіла 82 місце. Законодавство, яке регулює туристичну галузь, не дозволило Україні піднятися вище 64 місця в цій позиції. За показником людського, культурного і природного потенціалів Україна 118-та. Пасе задніх Україна також за ефективністю роботи митниці та прозорістю діяльності прикордонників.

Вітчизняні фахівці з туризму вважають, що насправді Україна значно привабливіша для відпочинку. Однак проблема у невмінні подати всі переваги нашої країни.

– У кожній області є багато привабливих для туристів об’єктів, – каже Євген Шопронко, менеджер туристичної компанії «Десадмі». – Однак наші тур-оператори настільки звикли орієнтуватися на вивезення людей за кордон на відпочинок, що їхні фахівці погано орієнтуються у вітчизняних атракціях. На Буковині з цим справи кращі, ніж в інших регіонах. Чернівці нині включають у маршрути, які охоплюють Румунію, Болгарію й Молдову. Іноземців до нас приваблює насамперед багата історія, культура, архітектура, релігійний туризм. Гіди й сервіс у нашій області одні з найкращих в Україні. Щодо літнього відпочинку, то Україна справді пасе задніх. Ціни в Криму й Одесі нереальні.

Щоби вирішити проблеми туризму, на думку фахівця, Україні потрібні насамперед великі кошти. Є. Шопронко наводить приклад Румунії, де за короткий час завдяки фінансовим вливанням Євросоюзу до ідеального стану привели навіть гірські «серпантини».

– Український туризм потрібно більше рекламувати за кордоном, – вважає Людмила Івонча, менеджер київської компанії «Бізнес Тур Енд Рест Тревел». – Хоча би так, як у нас рекламують Туреччину чи Ізраїль. Тоді про нас хоча би знали – а то у Франції мене запитують, де це Україна і чи це частина Росії.

За словами менеджера, насамперед іноземців в Україні могли би привабити пам’ятки історії й культури – Київ, Львів, Карпати, Шевченківські місця тощо. Морське узбережжя – також лише з точки зору історії. Бо пляжний відпочинок в Україні жахливий.

Надія Макушинська

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!