Присутність у мережах:
19:49 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

Тюремне ув'язнення для корупціонерів замінять штрафами

15.03.2011 08:10 2667
 
Ключові слова:
Тюремне ув'язнення для корупціонерів замінять штрафами

Експерти вказують на недоліки в президентському антикорупційному законі: де треба прописати кримінальну відповідальність для чиновників, Янукович пропонує обмежитися штрафами.

В антикорупційному законі, внесеному до Верховної ради президентом Віктором Януковичем, передбачене надто м'яке покарання чиновників за корупцію. Про це в ексклюзивному інтерв'ю ТСН.ua розповів голова парламентського комітету з національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко.


"В президентському законопроекті передбачене досить слабке покарання чиновників за корупційні дії. Там, де треба було прописати кримінальну відповідальність, Янукович пропонує обмежитися адміністративними штрафами", - повідомив Гриценко.

"Ми з вами знаємо, що хабарі чиновникам сягають сотень тисяч і навіть мільйонів доларів, тож відкупитися в суді і заплатити 700-800 гривень штрафу – не проблема. Над чиновником має висіти, як дамоклів меч, страх – потрапити за ґрати, без права амністії і з конфіскацією майна. А штрафи його не лякають", - додав він.

За словами депутата, у законопроекті Януковича є спроба накласти певні обмеження на чиновників, але немає головного, що ламало би хребет корупції: норми про обов'язкове щорічне декларування витрат членів родини чиновника. "Без цієї норми ефективна боротьба з корупцією неможлива", - стверджує Гриценко.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!