Присутність у мережах:
19:29 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

У Донецькій області крали мільйонами і брали хабарі сотнями тисяч

27.11.2013 15:13 5052
 
У Донецькій області крали мільйонами і брали хабарі сотнями тисяч

За словами Олега Сюсяйло, загальна сума доведених хабарів у Донецькій області - 850 тисяч гривень

У Донецькій області чиновники і правоохоронці десятками йдуть під суд, але вимагати не перестають

У Донецькій області чиновники і правоохоронці лідирують у рейтингу хабарників. Незважаючи на те, що прокуратура мало не щотижня повідомляє про факти взяття на гарячому, стримати свої корупційні апетити не під силу ще багатьом можновладцям або її охороняє.

Як розповів прокурор області Олег Сюсяйло, хоча фактів хабарництва серед чиновників за останній час стало менше, але все одно правоохоронцям ще є з чим боротися і що виявляти. «Цього року правоохоронцями вже закінчено розслідування у 86 фактами корупційних злочинів відносно 101 чиновника. Загальна сума незаконної винагороди становить понад 850 тисяч гривень», - заявив Олег Сюсяйло.

Приблизний підрахунок дозволяє встановити, що в середньому кожен чиновник пропонує піднести йому близько 8500 гривень як бонус або стимулу у своїй роботі. Але одним з рекордсменів вимагання досі залишається голова управління обласної адміністрації, який минулого року вимагав хабар в 138 тисяч євро за будівництво свинокомплексу в Артемівському районі. Замість півтора мільйонів гривень він отримав п'ять років в'язниці.

Пальму першості по хабарництву і корупції у чиновників цього року відібрали правоохоронці. Вже 21 осіб з числа колишніх правоохоронців засуджені і отримали реальні терміни, тоді як з посадових осіб на лаву підсудних сіли тільки 17 чоловік.

«Нещодавно було викрито злочинну групу міліціонерів, які імітували злочин і звинувачували сторонніх людей у ​​його скоєнні, а потім вимагали з них гроші, - розповів Сюсяйло. - Іноді суми хабарів вражають, наприклад, зараз у суді розглядається обвинувальний висновок чиновників, які згуртувалися в ОПГ, які викрали з бюджету більше одного мільйона гривень».

Саме для боротьби з хабарництвом у прокуратурі створили «гарячу лінію» (тел. 062 335-90-73), куди може зателефонувати кожен бажаючий і поскаржитися на чиновника- здирника. Правда, як кажуть у відомстві, жителі Донецької області не дуже-то поспішають розповідати про свавілля держслужбовців. У прокураторі не втрачають надії налагодити діалог з народом і спеціально для цього найближчим часом у відомстві введуть ноу-хау. «З початку року зафіксовано трохи більше 20 звернень на «гарячу лінію». Може, хтось не хоче чи соромиться телефонувати. Спеціально для цього в найближчому часі на нашому офіційному сайті з'явиться відповідний розділ, де кожен зможе написати мені приватне лист і викласти суть тієї чи іншої проблеми», - розповів глава обласної прокуратури.

ЦУКЕРКИ - ПРИВІД ДЛЯ СЛІДСТВА

Незважаючи на всю відповідальність чиновникам таки можна підносити матеріальні компліменти. Правда, лише у виняткових випадках - інакше навіть шоколадка може стати приводом для спілкування зі слідчими прокуратури. Як розповів « Сегодня» донецький адвокат Сергій Осика, віддячити, наприклад, держслужбовця можна тільки після виконаної роботи. «Якщо чиновник зробив все в рамках своїх посадових інструкцій, наприклад, якщо ви отримали те, що вам належить, у порядку черги та в обсягах які покладені законом, - це ваше право, дякувати людини коробкою цукерок чи ні», - вважає Сергій Осика.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!