Присутність у мережах:
16:03 Вівторок, 21 травня 2024 року
Новини та події

У Китаї борцю з корупцією плеснули в обличчя кислотою

19.07.2013 12:17 38028
 
У Китаї борцю з корупцією плеснули в обличчя кислотою

Китайського активіста Лі Цзяньсіня, що викривав корупційні схеми в державі, засліпили кислотою, а потім відрізали два пальці на руці, повідомляє The Daily Telegraph з посиланням на родичів активіста.

Наразі Лі перебуває в лікарні, його стан оцінюється як стабільний, пише The Vancouver Sun. Лікарі готуються зробити йому штучне око, а також провести операцію з пересадки шкіри.

Інцидент з нападом на Лі стався кілька днів тому. За словами його брата, машину активіста, коли він їхав разом зі своїм шестирічним сином, протаранили ззаду невідомі. Потім троє зловмисників вивезли Лі в промислову зону. Там вони плеснули йому в обличчя кислотою і завдали йому ножових поранень.

Пораненого активіста в калюжі крові виявила випадкова перехожа. Неподалік від місця події стояла машина Лі, де сидів його син.

На думку родичів Лі, до побиття причетне впливове сімейство чиновників району Хуеян округу Хойчжоу провінції Гуандун. Активіст активно викривав їх і розкрив близько 10-ти випадків корупції. Родичі Лі побоюються, що влада не знайде винних у нападі.

Цзяньсінь був активним користувачем популярного інтернет-форуму Хуеяна, де він писав під псевдонімом "Дядечко Оу з Хуеяна" (Uncle Ou of Huiyang). Він ділився з жителями району фотографіями розкішних машин чиновників і писав про факти корупції, в яких він підозрював місцевих партійних діячів.

Новий голова КНР Сі Цзіньпін обіцяв викоренити корупцію і закликав громадян допомагати державі в цій боротьбі. Тим не менше, китайські активісти, які викривають хабарництво, нерідко стають об'єктами переслідування з боку влади.

Як повідомлялося, в середу, 17 липня, був заарештований один з китайських правозахисників, адвокат Сюй Чжіюн. Він виступав за звільнення людей, затриманих за заклик змусити чиновників відкрито публікувати відомості про їхнє майно.

korrespondent.net

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error