Присутність у мережах:
18:59 Неділя, 03 березня 2024 року
Новини та події

Україна провалила боротьбу з корупцією

31.05.2011 09:51 3052
 
Україна провалила боротьбу з корупцією

Навіть в Узбекистані, Таджикистані і Вірменії ситуація виглядає краще

Україна провалила план по боротьбі з корупцією, і тепер це негативно відіб'ється на інвестиційних показниках країни.

Другий звіт Організації економічного співробітництва та розвитку про досягнення України в рамках виконання Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією вчора був представлений в парламентському комітеті з боротьби з організованою злочинністю і корупцією, пише видання "Комерсант Україна".

Керівники державних органів влади не виявили інтересу до цієї події. Міністерство юстиції, Генпрокуратура, Служба безпеки та МВС обмежилися тим, що направили своїх представників, а з 22 членів профільного комітету послухати звіт прийшли всього троє - голова комітету Валерій Бевз КПУ, Олександр Рябека БЮТ-Б і Григорій Омельченко позафракційний.

ОЕСР створена в 1961 році розвиненими країнами, що виробляють 2 / 3 світового ВВП.

До неї входять 30 країн, зокрема США, Канада, Мексика, Австралія, Японія, а також країни ЄС.

ОЕСР створена для обміну технологіями управління та координації зовнішньої політики.

Членом ОЕСР може стати країна з ринковою економікою і демократичними інститутами влади.

Звіт представив директор комісії попередження корупції Республіки Словенія Горан Кліменчіч.

За його словами, Україна повністю виконала лише одну з 24 рекомендацій ОЕСР, прийнявши закон "Про відповідальність юридичних осіб за корупційні правопорушення".

"Серед усіх країн Європи, які борються з корупцією, Україна в числі останніх!" - Заявив пан Кліменчіч, додавши, що проблема корупції існує скрізь, але в Україні вона найбільш помітна.

"Навіть в Узбекистані, Таджикистані і Вірменії ситуація виглядає краще", - продовжив доповідач.

Відповідно до представленого документу, основні недоробки української влади полягають у відсутності окремого державного органу, який би розслідував корупційні діяння, відсутності регулювання у сфері конфлікту інтересів на держслужбі, публічного контролю за витрачанням державних коштів та за сферою фінансування політичних партій.

"Пакет антикорупційних законів чекає на підпис президента. Набрав чинності закон про доступ до публічної інформації. Ніхто не сперечається, що це кроки у правильному напрямку. Але чомусь ніхто не відповідає за розробку стратегії по боротьбі з корупцією", - обурювався Горан Кліменчіч.

Пізніше, підводячи підсумки, він підкреслив, що такий стан справ негативно позначиться на інвестиційному кліматі України.

"Іноземці не хочуть займатися бізнесом у корумпованих країнах", - підсумував Кліменчіч.

Слід зазначити, що звіт ОЕСР містить більшість зауважень, висловлених Україні в кінці минулого тижня в Страсбурзі на засіданні групи держав з протидії корупції Ради Європи (GRECO).

Там також був відзначений провал України в плані законодавчого забезпечення боротьби з корупцією та невідповідність європейським стандартам за 13 напрямами.

Україна стала першою державою-учасником європейської антикорупційної ініціативи, якому експерти знизили ступінь виконання рекомендацій GRECO за трьома пунктами.

Ці рекомендації передбачали незалежність органів прокуратури від політичного впливу, визнання корупції кримінальним злочином і введення відповідальності юридичних осіб за корупційні порушення.

Після виступу Горана Кліменчіча глава парламентського комітету з боротьби з оргзлочинністю і корупцією Валерій Бевз запропонував присутнім задати запитання доповідачу, проте ніхто не став цього робити.

"Економічна правда"

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!