Присутність у мережах:
17:54 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

Українським чиновникам дозволили брати подарунки не дорожче 609 гривень

16.10.2013 12:25 5572
Українським чиновникам дозволили брати подарунки не дорожче 609 гривень

Фото: sxc.hu

Хороший коньяк і коробка цукерок хабарем не рахуються

Міністерство юстиції готує чиновників до посилення антикорупційного законодавства з 1 січня 2014 року: відомство видало для держслужбовців методичку на 60 сторінок з розгорнутим поясненням чинного антикорупційного законодавства.

У документі, зокрема, назвали список дозволених подарунків. Чиновники мають право отримувати одноразові презенти на суму до 609 гривень (50 % від мінімальної місячної зарплати. - Авт.), То є хороший коньяк і коробка цукерок хабарем не рахуються.

Законними, згідно інструкції, вважаються і регулярні пожертвування, але одна людина може протягом року обдаровувати держслужбовця максимум на 1218 гривень (один прожитковий мінімум. - Авт.). При цьому у роз'ясненні зазначено, що подарунки і прояви гостинності (на кшталт запрошення на чай або кава) не повинні відбуватися постійно.

У антикорупційної методичці також пояснюють, як себе вести з підкинутими подарунками. Після знаходження презенту служителям влади Мін'юст рекомендує в терміновому порядку звернутися до вищестоящого керівництва, запросити колег у якості свідків, написати пояснювальну записку і передати знайдене правоохоронцям. Що стосується офіційних пожертвувань, то всі подарунки, прийняті чиновниками на заходах, є власністю держави і не повинні використовуватися в особистих цілях. Тобто додому держслужбовцям не можна забирати навіть квіти, отримані на діловій зустрічі.

Юристи ж вважають, що таке керівництво залишає лазівки для корупціонерів. «Позитивно оцінюю видачу таких брошур, але щоб вже напевно, пропоную чиновникам робити на руках татуювання «Проти корупції» та «Хабарів не беру», - сміється правозахисник Едуард Багіров. - А отримати презент нечесний чиновник понад 609 грн все одно зможе. Наприклад, в якості хабара йому захочуть або він сам попросить подарувати IPhon за $ 1000. Досить на новенькому гаджеті зробити маленьку подряпину, здати в ремонт - і телефон вважається б/у. Тоді вже оцінювач поставить ціну телефону в 50 або 100 грн. Презент готовий, і ніхто не зможе дорікнути, що чиновник взяв подарунок понад допустимої суми. Таке ж можна виконати і з іншими подарунками».

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!