Присутність у мережах:
22:55 Субота, 22 червня 2024 року
Новини та події

Уряд Китаю має намір викоренити корупцію в своїх рядах

06.03.2011 18:13 3396
 
Ключові слова:
Уряд Китаю має намір викоренити корупцію в своїх рядах

Будівництво непідкупного уряду в Китаї - тривале і невідкладне завдання, на виконання якого щиро сподівається народ. Про це заявив прем'єр Держради КНР Вень Цзябао, виступаючи з Доповіддю про роботу уряду на 4-й сесії Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП) 11-го скликання, що відкрилася 5 березня в Пекіні.

Вень Цзябао вказав на необхідність "активізувати вирішення болючих проблем, що виникли в боротьбі з розкладанням, з метою затвердження непідкупності". Він підкреслив важливість "грунтовного просування" створення антикорупційної системи покарань і профілактики, "розглядаючи виявлення і розслідування найбільших і серйозних справ важливою мірою боротьби з розкладанням". Нарівні з цим більше уваги треба приділяти інституційному будівництву, повідомив в своєму виступі прем'єр Держради КНР, передає пекінський кореспондент УКРІНФОРМу.

Керівник китайського уряду визнав, що серед працівників його структур є люди, "які використовують владу в корисливих цілях, нехтують службовим обов'язком, посягають на чужі права". Найбільш корумпованими є такі сфери як будівництво, передача прав землекористування, видобуток корисних копалин, угоди з прав на держмайно, урядові закупівлі та інш.

Серед заходів "самодисципліни" Вень Цзябао назвав декларування керівними працівниками їх прибутків, включаючи наявність активів, нерухомість, а також членів сім'ї, в тому числі повідомляти, чи не проживають вони за кордоном. З тими, хто не побажає вести моральний спосіб життя, чи то керівні працівники адміністративних органів або керівники держпідприємств і невиробничих організацій, будуть розбиратися контрольно-ревізійні органи. Корупціонерів прем'єр пообіцяв "рішуче карати".

Боротися в Китаї мають намір також з марнотратством і формалізмом. Це виллється в "зменшення кількості засідань і документації, скороченні і нормування заходів типу атестацій, конкурсів, вшановування, форумів та інших урочистостей, вживаючи заходи суворого обмеження службових витрат". До останніх належить обмеження будівництва партійно-урядових службових будівель, зниження аж до нульового рівня бюджетних витрат на закордонні відрядження, придбання службового автотранспорту і його експлуатацію, на проведення службових прийомів.

Для прозорості роботи органів власті обіцяють прискорювати кроки до відкритості бюджету, "щоб народ добре знав, скільки уряд витрачало грошей і на що саме". Вень Цзябао назвав корупцію однією з найгостріших проблем, які не вдалося вирішити за минулі роки, і яка викликає серйозне невдоволення народних мас.

Ольга Танасійчук, ПЕКІН. 5 березня 2011 року.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error