Присутність у мережах:
18:24 Неділя, 03 березня 2024 року
Новини та події

В Індії за корупцію судять депутатів і мільярдерів

10.05.2011 09:01 3958
 
Ключові слова:
В Індії за корупцію судять депутатів і мільярдерів

Цьогорічна весна відзначилася в Індії політичними заворушеннями та корупційними скандалами.

Відповідно, автор-творець індійського економічного чуда та сьогоднішній прем’єр Манмоган Сінг почав виганяти депутатів-хабарників з робочих місць. Він почав притягувати до судової відповідальності до сих пір недоторканих багатіїв. Такий крок з боку прем’єра є чимось небаченим в Індії.

Так, минулого тижня за розкрадання понад $400 млн свою посаду втратив голова Олімпійського комітету Індії Сереш Калмаді. Внаслідок втрати депутатської недоторканості, йому загрожує ув’язнення.

Судовий розгляд чекає також на міністра зв’язку Андімуту Рая, який за хабарі розподіляв ліцензії для надання послуг мобільного зв’язку та розкрав державного майна на суму близько $40 млн.

Окрім можновладців на лаву підсудних потрапили також найбагатші люди Індії: мільярдери та одночасно магараджі Аніл Амбані та Ратан Тата. Це люди, які є близькими до політичних еліт та раніше були недоторканими.

Прем’єр визнав, що корупція і безкарність можновладців розбурює невдоволення співвітчизників та блокує реалізацію багатьох стратегічно важливих проектів, а тому Індії потрібні кардинальні змін.

Нагадаємо, за даними дослідження корумпованості країн світу Міжнародної громадської організації з протидії корупції TransparencyInternationalза 2008 рік, Індія опинилася серед країн із дуже високим рівнем корупції. Вона стала в одному ряду з Грецією, Мексикою, Бразилією, Саудівською Аравією та Таїландом. Україна тоді посіла 118 місце зі 180 країн світу.

Як повідомлялось, екс-міністра внутрішніх справ Єгипту посадили на 12 років.  Суд визнав його винним у корупції та відмиванні грошей.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!