Присутність у мережах:
00:34 Вівторок, 16 квітня 2024 року
Новини та події

В Україні масово продають робочі місця: стати шахтарем - $1000, медсестрою - $2500

03.08.2013 07:40 2357
 
В Україні масово продають робочі місця: стати шахтарем - $1000, медсестрою - $2500

В Україні влаштуватися на роботу сьогодні коштує чималих грошей. Щоб отримати місце медсестри, вчителя або навіть електрика, потрібно дати хабар.

Це стосується як державних структур, так і приватних підприємств, пишуть «Вести».

«Моєму знайомому пропонували посаду менеджера в банку за $6 тис., при цьому зарплата - $1 тис. За ці гроші підписували контракт на два роки, але без гарантії, що договір продовжать. Виходить, людина перший рік «відбиває» хабар, і лише другий - працює на себе, - говорить правозахисник Едуард Багіров.

Днями потужний корупційний скандал вибухнув у Рівненському пологовому будинку. Там зловили в. о. головного лікаря перинатального облцентру Степана Личнера та посередницю-медсестру Наталю Боровець, які організували бізнес з продажу вакансій.

За $2,5 тис. обіцяли працевлаштувати медсестрою мешканку Рівного. І хоч суд визнав хабарників винними, вони відбулися штрафом (лікар заплатив 17 тис. грн, а медсестра - 13,6 тис.).

При цьому медсестра Людмила П. розповіла виданню, що теж влаштувалася за хабар, правда, в іншу лікарню. Для цього її батькам довелося продати корову за $1,5 тис. При цьому, говорить, щоб стати лікарем - потрібно продати три корови.

Судячи з коментарів на інтернет-форумах, посада в лікарні - від медсестри до хірурга - коштує від $2,5 до $15 тис. Це підтверджує джерело в одній з міських лікарень Києва. Каже, найбільше коштує влаштуватися хірургом. Також дорого - стоматологом.

І навіть за місце звичайного шкільного вчителя потрібно відстебнути мінімум $500. Правда, таке трапляється поки тільки в глибинці. Мешканка Бердичева Наталя розповіла, що після закінчення вишу їй в рідному місті відразу натякнули, що вакансія знайдеться швидко - за $700. Вона заплатила, але врешті-решт звільнилася, тому що треба було постійно платити директору, щоб залишатися на місці.

І навіть щоб влаштуватися на одну з найнебезпечніших робіт - шахтарем, треба «дати на лапу» мінімум $300, розповідає мешканка міста Першотравенськ (Дніпропетровська область) Олена.

«Щоб влаштувати сина на хорошу шахту, їх тут у нас три таких, збираємо $1000. Але потрібно ще знайти вихід на відділ кадрів. Син спочатку піде учнем на 4-4,5 тис. грн зарплати, а потім буде пробиватися на хорошу ділянку гірником - там зарплата до 8 тис.», каже жінка.

У невеликих провінційних містечках, де є лише одне центральне підприємство, начальник його відділу кадрів - цар і бог. Через нього вирішують питання працевлаштування весь місто. На дрібних підприємствах в провінції за послуги з працевлаштування начальнику відділу кадрів заводу, як правило, цілком віддається перша зарплата. І це вважається ще по-божому.

При цьому юристи кажуть: люди самі винні, бо не заявляють на роботодавців. А тільки офіційна заява в МВС і СБУ зможе подіяти на хабарника.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!