Присутність у мережах:
22:00 Неділя, 21 липня 2024 року
Новини та події

ЯНУКОВИЧ ДАВ ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

03.02.2011 17:30 2718
 
ЯНУКОВИЧ ДАВ ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ

Президент Віктор Янукович підписав закони "Про доступ до публічної інформації" та "Про інформацію".

Про це повідомив "Телекритиці" керівник головного управління з питань комунікації Адміністрації президента Олег Кошелєв.

Про це ж заявив представник президента в парламенті Юрій Мірошниченко на брифінгу у Верховній Раді в четвер, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Хочу вас спеціально поінформувати про те, що сьогодні президент підписав два дуже важливих резонансних закони... закон про доступ до публічної інформації і закон про інформацію", - сказав Мірошниченко.

Він нагадав, що закон про доступ до публічної інформації передбачає 5-денний термін відповіді на інформаційний запит або ж 48-годинний - у випадку надзвичайної ситуації.

Крім того, ці закони передбачають необхідність створення підрозділів або відповідальних у різних установах державної влади.

Як відомо, 13 січня Верховна Рада ухвалила в цілому закони про доступ до публічної інформації та про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо забезпечення доступу до публічної інформації.

За основу законопроект про доступ до публічної інформації був ухвалений 30 листопада 2010 року.

Відповідно до закону, доступ до інформації про діяльність і рішення суб'єктів владних повноважень повинен здійснюватися таким чином: оприлюднення інформації у засобах масової інформації та в офіційних друкованих виданнях, надання інформації із запитів; розміщення інформації на офіційному веб-сайті, надання інформації через інформаційні служби суб'єктів владних повноважень.

Документ установлює, що "обов’язковому оприлюдненню суб'єктами владних повноважень підлягають: інформація про діяльність суб’єктів владних повноважень".

Закон передбачає контроль за забезпеченням доступу до публічної інформації, який повинен здійснюватися спеціальними органами, що визначають Верховна Рада й президент України.

Документ забороняє створення органів державної влади, установ, введення посад, на які покладаються повноваження зі здійснення контролю за змістом інформації, розповсюджуваної засобами масової інформації.

Також передбачено, що умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/чи переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику, здійснювані посадовою особою чи групою осіб за попередньої змови, спричиняють відповідальність, передбачену законами України.

Закон також визначає принципи діяльності ЗМІ й порядок акредитації журналістів.

Згадані закони набудуть чинності через три місяці після опублікування.

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!
Error