Присутність у мережах:
19:27 Субота, 02 березня 2024 року
Новини та події

ЗМІ: Мельника було затримано у США ще у серпні

09.09.2013 09:41 2109
 
ЗМІ: Мельника було затримано у США ще у серпні

Екс-ректора Петра Мельника було затримано американською поліцією ще в серпні. Але оскільки між Україною та США немає договору про екстрадицію, домогтися його видачі буде складно.

Колишній ректор Національного університету Державної податкової служби Петро Мельник перебуває у США.

За даними джерел видання "Коммерсантъ-Україна", його було затримано американською поліцією ще в серпні. Хоча між Україною і США відсутній договір про екстрадицію, механізми для передання пана Мельника українській владі існують. Поки ж правоохоронні органи нашої країни отримають можливість проводити з ним слідчі дії.

"Місцезнаходження Мельника було встановлено ще в середині серпня, після чого його було затримано американською поліцією",- повідомило джерело у МВС. Воно не уточнило, у якому саме місті відбулося затримання. Слід зазначити, що дочка Петра Мельника живе у Лос-Анджелесі.

Однак, оскільки між Україною та США немає договору про екстрадицію, домогтися видачі Петра Мельника буде складно.

У Генпрокуратурі повідомили, що можливості для екстрадиції Мельника все-таки існують. "Згідно з діючою практикою, якщо з країною відсутній договір про екстрадицію, то правова допомога може бути надана на умовах взаємності. Тобто ми надсилаємо відповідний запит до країнуи, від якої хочемо отримати допомогу, а в обмін письмово гарантуємо владі цієї країни, що в майбутньому розглянемо їхній запит про надання аналогічного виду правової допомоги",- пояснили в ГПУ. Для вирішення питань про екстрадицію в такій ситуації підключаються дипломатичні канали.

Нагадаємо, ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника було затримано 27 липня співробітниками міліції у власному кабінеті при отриманні хабара.

1 серпня як запобіжний захід Печерський райсуд призначив Мельнику домашній арешт (адвокати заявляли про погіршення стану його здоров'я).

7 серпня на нього одягли спеціальний браслет, який дозволяє відстежувати переміщення арештованого. У ніч на 9 серпня Мельник зняв браслет і зник у невідомому напрямку.

12 серпня Печерський райсуд дозволив затримати ректора для доставки до суду з метою зміни запобіжного заходу.

14 серпня Мельник був оголошений у міжнародний розшук, оскільки з'явилася інформація, що в ніч на 9 серпня він втік до Білорусі.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина

закрити

Не пропусти
наступну новину!Я вже з вами, дякую!